Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED mellett dolgozni? (bővebb...

GYED mellett dolgozni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg itthon vagyok a lányommal GYED-en (van munkahelyem már 7 éve) viszont szeptembertől lenne egy jó munkalehetőség.Ha Én elvállalom akkor fel kell mondanom az előző munkahelyemen?GYED-et akkor honnan kapom?Vagy maradhatok és ha 2 éves lesz akkor felmondanék.Vagy így nem lehet?
2014. júl. 15. 14:58
 1/4 Tica0121 ***** válasza:
56%
Felmondhatsz, akkor kifizetik a bent lévő szabidat. Ha kezdtél a másik helyen, akkor pedig kérni kell a munkáltatót, hogy rendezze a gyed-extrát. Utána pedig a gyes-extrát. Úgy érdemes felmondanod, hogy egyik nap megszűnik az egyik helyen a munkaviszonyod, a másik napon pedig kezdesz a másik helyen. Egyszerre nem lehetsz 2 helyen bejelentve.
2014. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De lehetsz 2 helyen bejelentve. Az első munkahelyeden maradsz fizetésnélküli szabin, nem kell felmondani, a 2. helyen pedig dolgozol. A gyedet onnan kapod, ahonnan eddig, ha nem mondasz fel.

Ráérsz akkor felmondani, amíg a gyerek be nem tölti a 3. évét, mivel addig lehetsz fizetésnélkülin. Viszont, ha jól tudom, jelenlegi munkahelyedet tájékoztatni kell, hogy máshol is dolgozol. Be biztos, hogy dolgozhatsz 2 helyen, akár 3 helyen is, ha bírod:)

2014. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

De ha Én bejelentem,hogy dolgozok máshol akkor kirukhatnak az előző munkahelyemről.Nem?

2014. júl. 16. 14:25
 4/4 Tica0121 ***** válasza:
Amíg gyed-en vagy, addig elméletben nem rúghatnak ki, mert védettséget élvezel, viszont megtehetik, hogy nem engednek el nem fizetett szabira a gyes-re. Ha nem akarsz oda visszamenni, akkor szerintem tisztább, ha megszünteted. Semmilyen + utánajárást nem igényel, ha az új helyről kéred a gyed-extrát.
2014. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!