Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed igénylőlap kitöltésénél...

Gyed igénylőlap kitöltésénél tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ezt van a nyomtatványon,de ezt most nem értem!

az 1. az oké,nem dolgozok,mert még tgyás-t kapok,a többi a páromra vonatkozik?ő nem kap semmit a gyerek után


Kijelentem, hogy:

- a gyermekgondozási díj folyósítása alatt kereső tevékenységet folytatok, igen vagy nem

- a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdésének

i). pontjában felsorolt rendszeres pénzellátásban részesülök (lásd útmutató) IGEN vagy NEM

- a gyermekem, gyermekeim után házastársam/ élettársam/ bejegyzett élettársam gyermekgondozási segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermeknevelési támogatásban részesül, IGEN vagy Nem

- az után a gyermek után, akire tekintettel gyermekgondozási díjat igénylek, házastársam, élettársam

/ bejegyzett élettársam gyermekápolási táppénzt igénybe vesz. Igen vagy Nem


2014. júl. 21. 15:42
 1/5 A kérdező kommentje:

ÉS EZ?


Nyilatkozat adóelőleg megállapításához: (A megfelelő választ jelölje X-szel!)

A Személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény Igen Nem

1. 47. § (5) bekezdése alapján az adóalap kiegészítést igénybe kívánja venni?

2. 40. § (1) bekezdése alapján (súlyos fogyatékosság címén) járó kedvezményt igénybe kívánja venni ? 0 0

3. 29/A. § alapján járó kedvezményt igénybe kívánja venni?

2014. júl. 21. 15:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont ma igényeltem meg. Az első bekezdéshez végig nemet,a màsodik a csalàdi adókedvezményre vonatkozik,hogy melyikőtök igényli majd vissza.
2014. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! :)
2014. júl. 22. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Én is ezzel szenvedek épp :(

A 47. § 5. bekezdést én még mindig nem értem. Egyszerű alkalmazottnak ezt most ki kell tölteni? Vagy ez vállalkozókra vonatkozik? Ha én szimpla alkalmazott vagyok, ide nem-et kell ikszelni?

2014. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! :) a 47.5 az adókedvezményre vonatkozik,ha párod veszi igénybe a gyerek után,akkor NEM-hez tegyél x-et!
2014. júl. 22. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!