Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érhet engem emiatt bármi...

Érhet engem emiatt bármi retorzió a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Heteken belül lejár a Tgyás-om, a babám születése után 2 héttel mindent leadtam, ami az igényléséhez szükséges. Ennek ellenére még mindig a nettó béremet utalja a cégem. Jeleztem feléjük e-mailben, azt válaszolták, hogy tényleg tévesen volt bérszámfejtve, de júliustól már rendben lesz. Ehhez képest ma is a nettó béremet utalták. Kötelességem ezt ismét jelezni feléjük? Szívem szerint már hagynám a fenébe az egészet, unom, hogy hónapok óta szívok még mindig a munkahelyemmel (ahol ráadásul vissza se várnak...)

2014. aug. 1. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jelezd, mégpedig erélyesen. Neked azt majd vissza kell fizetned, hiába nem a te hibád.
2014. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, jelezd. Én már az első hónapokban jeleztem volna akár a NAV-nak vagy az OEP-nek, hiszen a különbözetet vissza kell majd fizetned!
2014. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, már ezt is kértem, hogy számolják ki a visszautalandó különbözetet, de erre választ se kaptam :(

Írok újra, hátha...

2014. aug. 1. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne írj, hanem hívd fel!
2014. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írjon, a telefonbeszélgetés utólag nem bizonyítható, hacsak nem vették fel. A levelet iktatni kell, utána tudnak nézni, ha később gáz van, hogy bizony jelezte, hogy ez így nem jó. Teljesen hivatalos formalevelet küldj a munkáltatód bérszámfejtő részlegére, lehetőleg minél magasabb beosztású illetékesnek címezve és érthetően, de tömören fogalmazz, írd le az előzményeket.

A pénzt elköltötted? Remélem nem, akkor jelezd a levélben, hogy bármelyik pillanatban rendelkezésre áll a különbözet és ha kapsz egy számlaszámot, vissza is utalod nyomban.

2014. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak írásban kommunikálok velük, "jóban vagyunk" mióta szóban közölték, hogy ne nagyon számítsak arra, hogy visszavesznek. Csak kapcsolattartóm van, vele kommunikálok, neki jelezhetek hivatalosan, bár ő egy korrekt csaj.

Természetesen bármikor vissza tudom utalni a túlfizetést, csak már azt se tudom mennyire fogom elhinni, ha kikalkulálnak valamit. Nem szívesen kezdeném el számolgatni, mert ebben az évben még dolgoztam, voltam táppénzen, aztán tgyás; közben számfejtettek még előző évre jutó bónuszt, úgyhogy egyáltalán nem látom már át a számokat :S

2014. aug. 1. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ez elég igazságtalan. Esetleg kérj meg könyvelő ismerőst, ha van, hogy a biztonság kedvéért számolja ki neked, mennyi járt volna és mennyi jár vissza.
2014. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!