Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Létezik az úgynevezett passzív...

Létezik az úgynevezett passzív táppénz, melyet attól függetlenül is folyósítanak, hogy megszűnt a határozott idejű jogviszonyom?

Figyelt kérdés
2013 május 1-je óta határozott idejű munkaszerződésem van. A napokban kiderült, hogy gyermeket várok. A munkahely és a körülmények nem alkalmasak arra, hogy terhesen dolgozzak, ezért szeretnék táppénzre menni. Az lenne a kérdésem, hogy a táppénz megszűnik a határozott idejű munkaszerződés lejárta után?

#táppénz #TERHESSÉG HATÁROZOTT IDEJŰ MUNKAVISZONY
2014. aug. 3. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen megszűnik, ha nincs munkahelyed, akkor nincs tp, hisz nem esel ki a munkából, nincs honnan kiesni
2014. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valaki került hasonló helyzetbe mint én?
2014. aug. 3. 15:40
 3/13 A kérdező kommentje:
Mégis, akkor miből éltetek (ha voltatok ilyen helyzetben)?
2014. aug. 3. 15:43
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A korabban felretett tartalekokbol.
2014. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szűnik meg a munkaszerződésed?
2014. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj de beletervezi az emberek többsége gyerekvállalásba a munkahelyi dolgokat. Te is pontosan tudod mikkor jár le a szerződésed, nem értem ezen miért lepődsz meg.
2014. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aug. 31.
2014. aug. 3. 18:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy meglepődtem-e avagy sem. Ezt a minősítést kikérem magamnak. Nem értem az embereket, hogy ha nem tudnak értelmesen, emberi módon nyilatkozni egy dologról, akkor miért "nyitják ki a szájukat". Közben én is utána néztem és tisztában vagyok vele, hogy a táppénz ideje alatt simán felbonthatják a szerződést és nem is jár utána a táppénz. Abban bíztam, hogy más is van/ volt hasonló helyzetben és meg tudjuk osztani egymással a tapasztalatokat...
2014. aug. 3. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amig nem jar le, addig elmehetsz tappenzre. Utana munkaugyi kozpont, onnna kaphatsz munkanelkuli segelyt, vagy onkormanyzatnal FHT.

Milyen munkahely, hogy nem tudsz maradni?

2014. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Mintha csak két hét táppénzt adnának, de utána kell olvasni.

Nekem is határozott szerződésem van és nekem is ezsembe jutott már ez, hogy mit tennék, ha terhes lennék mielőtt lejárna. De itt szokott ilyen válasz lenni, kell fizetni valami 5-7 ezer forintot szülésig, hogy ingyen legyen az egészségügyi ellátásod. Keress rá a kérdések közt. Amúgy meg munkaügyi kp. Más nem jut az eszembe.

2014. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!