Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kinek jár emelt csp, én és a...

Kinek jár emelt csp, én és a kisfiam anyukámhoz vagyunk bejelentve, a párommal nem vagyunk megesküdve, igaz a nevén van a gyermekünk! Én igényelhetem ezt vagy nem vagyok rá jogosult? Rosszindulatú véleményt nem kérek!

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

az emelt csp a sérült gyerekre jár ....


ha arra gondolsz h az egyedülállóság miatt kéred arra van nyomtatvány

de ha együtt laktok a pároddal akkor nem vagy rá jogosult


am nem érdemes csalni mert a többszörösét kell visszafizetni ha lebuksz !

am meg 1500.- a különbség ezért nem éri meg !

2014. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, emelt csp a beteg gyerekeknek jár.

Egyedülállóknak járó csp-t, akkor igényelhetsz, ha egyedülálló vagy, vagyis a gyerek apjával nem éltek egy háztartásban. Az nem számít, ha nem egy lakcímen vagytok az apával, a lényeg, hogy egy házban, egy háztartásban élte-e, vagy külön éltek, magyarul úgy, mint akik elváltak!

Ha együtt éltek, akkor nem jár az egyedülállóknak járó csp, akkor sem, ha nem egy az állandó bejelentett lakcímetek.

Amúgy tényleg csak 1500 FT a különbség 1 gyerek esetén.

2014. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!