Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatást mikor...

Anyasági támogatást mikor igényelhetem?

Figyelt kérdés
Sajnos a férjem nem tartja fontosnak a szülészorvos,szülésznő felfogadását. Ezért az ezzel járó költségek engem terhelnek. Mivel első babánk és nincs tapasztalatunk ezért mindenből a legjobbat szeretném. ( a megtakarításom fogyóban,a magánrendelés vizsgálatidíja,a kombinált teszt,vitaminok,stb elég sokat elvitt ) Arra gondoltam,hogy az anyasági támogatásból rendezném a szüléssel kapcsolatos kiadások egy részét. Ált. a 6. heti kontrollon ,,kell,, fizetni a szülész orvosnak. Addigra esélyes,hogy megkapjuk az állami támogatást(anyaságit ) ?

2014. aug. 8. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát.... nálunk a varratszedésnél szokás fizetni (még mielőtt hazamegy anya és a baba a kórházból). Elég necces a 6 hét, most mondta a védőnőnk, hogy valami új jogszabály miatt a születési anyakönyvi kivonatért majd a hazamenetel után 2 héttel kell visszamenni a kórházba, mert csak addigra készül el... Amíg pedig nincs meg a születési anyakönyvi kivonat addig semmit sem tud az ember intézni.
2014. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ou :( hát erről nem tudtam... Az én dokimnál 2 ismerősöm is szült és ők a kontrollnál fizettek ( lezárva a babaprojektet :) de akkor azt hiszem másként kell megoldanom a pénz dolgot. Köszönöm válaszod.
2014. aug. 8. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ketsher szultem fogadott orvosnal. Tudtam mennyi a tarifa, sosem kerdeztem ra, az orvosok sem mondtak sosem. Mind a kettohoz korhazba jartunk be, nem kert sosem erte penzt.

Mind a kettonek megmondtam, hogy a hat hetes kontrolon talalkozunk. Nem volt vele problemajuk.

2014. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja es a masodik doki meg szamlat is adott rola, en pedig visszaigenyeltem egeszseg penztarbol.

Akkor allitotta ki a szamlat, amikor a penzt atadtam. Nem mondta, hogy keves lenne vagy sok.

2014. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régen egy hét alatt meg lett volna de az új anyakönyv miatt bajos.Kérdezd meg a helyi anyakönyvvezetőt mert ugye az kell a Tajhoz amíg nincs taj nincs semmi
2014. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!