Extra gyed-hez mit kell kitölteni? Munka mellett kérvényezni kell, hogy megmaradjon a gyed?

Figyelt kérdés
Kisfiam betöltötte az 1-et júliusban, augusztus elején pedig visszamentem dolgozni, vagyis kivettem a maradék szabimat jelenleg. Megint babát várok, a HR-es kolléga úgy tájékoztatt, hogy az az eljárás, és mi is úgy járunk a legjobban, ha állománya tesz és a szabim lejárta után elmegyek betegállományba. Így kapom a fizumat és megmarad a gyed is. Eddig oké, de a védőnőm szerint, a gyed-et kérvényeznem kell. Én meg azt olvastam, hogy a testvér gyed esetében kell kérvényezni, munka mellett elvileg nem. Amíg nem születik meg addig is kérvényeznem kell, vagy automatikus? HR-en úgy tudják automatikus, de most elbizonytalanodtam.

2014. aug. 22. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg nem tölti be a 2 évet a gyerek, nem kell semmit tenni, automatikus. Aztán meg a GYES-t igényled...
2014. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!