Apa lehet gyeden?

Figyelt kérdés
Úgy olvastuk h lehet! Nekem van egy 100.000- fizetésem, a feleségemnek meg volt 70.000.- és arra kap 50.000.- gyedet! Így hirtelenjében jobbnak tűnik ha én mennék gyedre munka mellett, de tuti h van hátránya.. Valaki tud valamit??

2014. aug. 27. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha elmész te gyedre, akkor a.feleséged nem kaphat se gyedet, se gyest, és fizetnie kell maga után a tb-t, ez havi 6 ezer Ft körüli összeg. Emellett ha nem dolgozik, akkor ezek az évek a nyugdíjba se fog beleszamitani. Valamint 60 napig nem fogsz kapni gyedet, ha munka mellett igényled.
2014. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Gyed mellett a gyerkőc 1 éves kora után lehet dolgozni, ez vonatkozik arra a helyzetre is, ha az apa veszi igénybe a gyedet. Ami a hátulütője, hogy ilyenkor csak 60 nap után folyósítják a gyedet, tehát lesz 2 hónap, amíg csak a fizudból kell gazdálkodnotok. Plusz a feleségednek külön fizetni kell a TB-t (havi 6700 Ft körül van most azt hiszem).
2014. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Feleséged visszamegy dolgozni nem?
2014. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló. Szerintem nem menne vissza, hiszen akkor ki lesz a gyerekkel? Csak azért menne az apa gyedre, mert az magasabb összeg lenne, mint amit az anya kap.
2014. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze, lehet, a gyerek elmúlt 1 éves. Viszont, ha a feleséged nem megy vissza dolgozni, akkor fel kell mondjon, mivel a gyed megszüntetésével a fizetésnélküli szabit is meg kell szüntetni, a munkáltató meg várni fogja, hogy na, akkor jössz dolgozni vagy nem?

Ha felmond, akkor a TB-t mindenképp kell fizetnie, esetleg tud álláskeresési járadékot kérni, majd aktív korúak ellátását.

2014. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A feleségem sajnos munkanélküli lett terhessége alatt (3 év folyamatos munkaviszonya volt) de mivel munkanélküli ellátást kapott a szülés időpontjában,jogosult a Tgyásra és jelenleg a Gyedre is.A gyerkőc most múlt 1 éves ezért gondoltunk a Gyed extrára.Szerintünk jobban járnánk ha én venném igénybe a gyedet mert magasabb a fizetésem ,nettó 100.000 ft a feleségem jelenleg 52.000 ft gyedet kap ,tehát összesen 152.000 ft,de ha én venném igénybe akkor akár 70.000 ft gyedet is kaphatnék (összesen akkor 170.000 ft lenne ),még ha be is fizetnénk a feleségem tbjét akkor is 13.000 ft plusz pénzünk lenne.Emellett a feleségem is megpróbál ismét elhelyezkedni,de ha netán még is maradna munkanélküli a tbn kívül nincs más hátulütője a dolognak?100.000 ft nettó jövedelemre 70.000 ft gyed járna jól gondolom?Köszönöm az eddigi válaszokat is mindenkinek

2014. aug. 27. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Tb lehet önkormányzaton ha regisztrál munkanélküli rászorultsági alapon kérni hogy fizessék helyette.
2014. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint írtuk többen is ami hátulütő, hogy 60 napig nem fog járni a gyed, tehát kb. 100.000 Ft kiesik, és addig csak a fizetésed marad. Végül is 7,5 hónap alatt megtérül még ha fizetitek is a tb-t, ha meg sikerül elintézni, hogy az önkormányzat fizesse, akkor meg még hamarabb, szóval ha úgy vesszük, még így is valamivel jobban járnátok.
2014. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hátránya az a 60 nap, amíg sem a feleséged, sem te nem kaptok GYED-et, viszont a feleségednek már akkor is fizetnie kell a TB-t. Szerintem ilyen összjövedelemre nem adják meg a rászorultsági TB-t, tehát pontosan számoljátok ki, megéri-e.

Ha pont most volt egy éves a gyerek, akkor megéri, persze csak akkor, ha pont ezek az összegek érkeznek (pont 50e, pont 70e, stb).

2014. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!