Jár nekem GYED?

Figyelt kérdés
2013.02.27-től dolgoztam ugyanazon a munkahelyen először 4 órában, majd július 20-tól 4 hónapot 8 órában november 20-ig. Volt közben 6 nap igazolt távolmaradásom, ami nem szabadság. november 20-március 12-ig dolgoztam 8 órában és csak az arányos fizetett szabikat vettem ki. Kaphatok így GYED-et, illetve befolyásolja a táppénz? Köszönöm.

2014. szept. 12. 19:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 2015.januárban fog születni a kisbabám.
2014. szept. 12. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megválaszolása szempontjából lényeges info lenne, hogy jelenleg van-e illetve a szülés időpontjában lesz-e mukaviszonyod.
2014. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
március 12 óta nincs, mindent leírtam ami volt. Jelenleg én fizetem a tb-m, nincs bevételem.
2014. szept. 12. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mivel szülés pillanatában is kell élő munkaviszony
2014. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha nincs szüléskor vagy a tgyás igénylésekor bejelentett munkahelyed vagy nem vagy épp álláskeresési járadékon, akkor nem jár tgyás és gyed sem, akkor sem, ha megvan a 365 biztosított napod. Jelen esetben neked gyes jár. Ha el tudsz helyezkedni terhesen, akkor járni fog tgyás és gyed. Óraszám nem számít.
2014. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy csak a TGYÁS-nál kell a szülést megelőzően is dolgozni, a GYED-nél pedig csak 2 éven belül egy évet. Akkor ez nem így van? Ha nem kapok GYED-et, akkor a GYES az születéstől 3 éves korig jár?

Köszi a válaszokat, első gyermek és nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.

2014. szept. 13. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyedet az kap, aki jogosult volt tgyásra is. Mivel te nem leszel jogosult tgyásra, mivel nem lesz munkaviszonyod az igényléskor, így gyedre sem leszel jogosult.

Olyan nincs, hogy csak gyedre mész, de tgyásra nem. Ha lesz még munkaviszonyod és a tgyás igényléskor is lesz, akkor tudsz tgyást majd gyedet igényelni.

Természetesen ha ezekre nem leszel jogosult, akkor a gyes a gyerek születésétől 3 éves korig jár.

2014. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs, hogy csak gyedre mész, de tgyásra nem."


Hogyne lenne. Ugyan nem ebben az esetben, de van ilyen (lásd diplomás Gyed extra).


Kérdező: Sajnos csak GYES jár neked.

2014. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó, a diplomás gyednél csak gyedre mész, de a Kérdezőnél ez nem igen merül fel, alapból nincs olyan, hogy csak gyed.

Esetleg a párod mehet el gyedre, ha megfelel a feltételeknek, de csak a baba kb. fél éves korától és 1 éves koráig nem dolgozhat. A gyerek 1 éves korától az apa is dolgozhat gyed mellett, tehát ha az megoldható, akkor csak 1 évet kell gyesen legyél.

Viszont ha apa megy el majd gyedre, akkor neked a gyest le kell mondani és a TB-t is fizetned kell majd.

2014. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!