Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külföldi munkaviszonyom van,...

Külföldi munkaviszonyom van, de otthon szeretnék szülni. Lehetséges?!

Figyelt kérdés
3 éve munkaviszonyom van Ausztriában. Szeretnék gyereket vállalni, és ameddig kell dolgoznék itt Ausztriában, de amint lehet Magyarországra szeretnék menni, még szülés előtt. A gyest ugy tudom Ausztriábol kapom akkor, mivel még nem szűnt meg a munkaviszonyom.igaz ez? És csinálhatom azt, hogyha lejárt a gyes, akkor felmondok külföldön és hazaköltözök? Amíg jár a gyes addig kell egy külföldi lakcímemnek is lennie?

2014. okt. 3. 16:02
 1/2 anonim válasza:
Szerintem meg kell, hogy legyen a kinti lakcímed és munkaviszonyod, hogy járjon a gyes, mivel ott szinte mindent a kinti lakcímhez kötnek. Ennek ellenére persze lakhatsz itthon, csak ha lehetséges, mindenképp maradj ott bejelentve. De igazából nem tudom, hol lehet pontosan utánajárni - a wungarnon sok fórum foglalkozik a gyerekvállalással és járulékokkal, ott talán saját tapasztalatot is megoszthat veled valaki.
2014. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jóhogy kell kinti lakcím, ha kint igyényled majd az egyszeri anyaságit(megillet itthon is ÉS kint is)

jogosult vagy kint is a családi pótlékra, esetleg Elterngeld-re is(ha kevés jövedelem jut egy főre)


a lényeg az egyszeri anyaságin kívül mindent ott kapsz, ahol a biztosított jogviszonyod, jelen esetben munkaviszonyod van.


de hazajöhetsz és akkor kérd az itteni számládra a folyóítást


a gyes-t totál nem értem minek kavarod ide, az alanyi jogon jár, de annak akinek két éven belül nincs 1 éves munkaviszonya

2014. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!