Maradhatok tovább gyesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom ide, vagy a porblémás gyerekekhez kellene írni. Februárban lejár a gyes a lányommal, aki féloldali bénulása révén új kezeléseket kap, ami heti egy-két alkalommal lesz legalább 3-6 hónapig. Félek nem venne fel így dolgozni senki. Család nem tud segíteni. Lehet csak 3 hó lesz, akkor mehetnék álláskeresésire. Álláskeresésin vagyok biztosítva? De ha tovább tart, visszemehetek gyesre álláskeresésiről?
2014. okt. 17. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem maradhatsz gyes-en, gondolom jártok neurológushoz, vele beszéld meg, hogy írjon nektek papírt a gyes meghosszabbításához...
2014. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor maradhatsz gyesen, ha gyermeked az állapota miatt tartósan betegnek minősül és emiatt emelt összegű családi pótlékot kapsz.
2014. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tartósan beteg, emelt családit is kap, bár azt anno a súlya miatt kapta, azóta derült ki a féloldaliság. Neurora és rehabra is járunk kontrollra, melyikük írja ki? Akkor szerintetek is fölösleges játszani az álláskeresésivel? S ha rendeződik az állapota, írok a MÁK-nak, hogy ekkortól van munkaviszonyom, lemondom a gyest? Még egy off kérdés: nem tudjátok, utiköltség utalványt lehet visszamenőleg kérni? Egész nyáron jártunk kezelésre, mindkettő azt hitte, hogy a másik pecsételi. Béna voltam tudom, de hátha...
2014. okt. 17. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
neurológussal írasd szerintem... gyes mellett is lehet dolgozni, nehogy visszamond...:) hát... utólag szerintem nem kapsz útiköltséget... :/
2014. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a súlya miatt kaptad akkkor koraszülött volt és 1500 gram m alatt volt a születési sűlya. Ez az igazolás 3 éves korban megszűnik, mert ezen a jogcímen nem jár tovább a tartósan beteg státusz, csak akkor ha van más betegsége is. A kezelő orvos tud arra választ adni, hogy jár-e tovább. Egy ilyen igazolás egy érvig érvényes és az a feltétele annak, hogy tovább gyesen lehetsz. Az így folyósított gyesről nem kell lemondani mellette minden további nélkül dolgozhatsz.
2014. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!