Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van valami új szabályozás a...

Van valami új szabályozás a főállású anyasággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy ne nézzetek se ingyenélőnek, se bolondnak, csak ma egy nagyon érdekes infót hallottam. Legkisebb gyermekem nemsokára tölti a 3. életévét, itthon vagyon még gyesen vele, és készülök vissza dolgozni. Erre ma az egyik rokonom mondja, hogy a munkatársa nem megy még vissza dolgozni a 3gyereke mellől, mert már 130ezer ft-nyi összeg jár a főállású anyáknak, és én miért akarok visszamenni?

Hát modntam neki, hogy szerintem totál téves amit a kollegája mondott- ha jól tudom a gyes-nyi összeg jár a főállású anyáknak is. Ugye jól tudom?


2014. nov. 2. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod.


Nevelőszülők fizetése ennyi. De az teljesen más.

2014. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet ennyi össze ha úgy akarok számolni.

Gyet 25 ezer

családi 3x 16 ezer

apa adókedvezménye simán lehet a hiányzó 73 ezer Ft.

Az hogy gyet-en kívül ezt ugyan úgy megkapná fizetés mellett is már sok esetben nem szeretik bevallani. Főleg hogy anya fizetése mellett akár az a hiányzó 25 lehet adókedvezmény is ha dolgozna pluszban.

2014. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összeg ugyan nem változott, 28 ezer, amiből még vonnak kárulékot. Annyi a változás, hogy 2014. Jan. 01-től a főállású anyuka heti 30 órát meg nem haladó időre vállalhat legálisan munkát.
2014. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*járulékot
2014. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó ez előtte is így volt már évtizedek óta.
2014. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!