Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A betegszabit a munkáltatótól...

A betegszabit a munkáltatótól kaptam akkor a táppénzt kitől kapom majd, mivel tudomásom szerint a cég nem tb kifizetőhely?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A betegszabit valóban a munkáltatódtól kapod, a fizetésed 70%-a.

A táppénzt viszont nem a munkáltatód fizeti, hanem az "állam", ez szintén 70%. a tb fogja utalni. (és a táppénz 1/3-át-mint járulék- a munkáltatód fizeti be az államnak)

Remélem érthetően írtam le.

2014. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Sejtettem hogy az államtól fogom kapni,csak azt nem tudom végre már mikor?

Okt 1- Okt 15 voltam betegszabin azóta táppénzen,de semmit sem kaptam ez idáig még belőle.A papírokat kéthetente adom le a munkahelyemen.

2014. nov. 25. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Az okt. 16-tól lévő tp-t már szerintem meg kellett volna kapnod. Én már rég megkaptam az októberi tp-em. Szerintem kérdezz rá a munkahelyeden mikor adták le az igénylőt. Nálam Kb 2 hét volt az átfutási idő míg tp lett belőle a számlámon.
2014. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A táppénz nem 70%, hanem 60%, ha van 2 év folyamatos munkaviszony. Ha nincs, akkor csak 50%.

Ha a munkáltató nem TB kifizetőhely, akkor az OEP utalja neked a táppénzt. Szerintem jobb, ha nem a munkahelyednek adod le a táppénzes papírt, hanem az OEP-hez te viszed be, mert a munkáltató, ha sokat ül rajta, akkor nagy csúszások lehetnek.

2014. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Folyamatos munkaviszonyom van évek óta.Próbáltam megkerülni a munkahelyet s nem nekik adtam le az első tp.papírt erre telefonon jól letoltak hogy mit képzelek én,ilyet nem lehet csinálni,mert bajt hozok a fejükre.Azóta 3 papírt adtam le.
2014. nov. 26. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!