GYED extranal is igenybe vehetem a Tgyast?

Figyelt kérdés
Februarban szulok, elotte 28 nappal igenyelhetem a Tgyast? Szuleskor a nagyobbik lanyom eppen 18 honapos lesz.
2014. nov. 28. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, igényelheted a tgyást 28 nappal korábban és mellette kapod a gyedet a nagyobbik gyerekedre is.
2014. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elegge laikus vagyok ebben a temaban, de amikor a lanyommal 7 honaposan tappenzre mentem, majd szules elott kb. 3 hettel igenyeltem a Tgyast, akkor megkaptam, viszont a tappenz helyett, tehat 2 ellatast nem kaptam . Most viszont nincs fizetes, nincs tappenz, tehat tulajdo keppen ez egy "ajandek" plusz honap amiben kapok ellatast? Jol hangzik, de tul szep, hogy igaz legyen.
2014. nov. 28. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor az első gyermeked született még nem élt a "gyed extra". Másrészt a táppénz+TGYÁS dolog most sem működik. Úgy igen, hogy táppénz+az első gyerek utáni gyed, de úgy, hogy táppénz+tgyás már nem. Mert tgygás alatt nem lehet kereső tevékenységet folytatni, gyed folyósítása alatt is csak a gyermek 1 éves kora után. Szóval jogos, hogy tgyás igénylésnél le kellett zárni a táppénzt, ezt idén is így kellene. Viszont a gyeddel már más a helyzet, és a gyed extra keretében kapod az első gyermekedre a gyedet, a 2.meg a tgyást, és természetesen megigényelheted a kiírás előtt 28 nappal.
2014. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom!!!
2014. nov. 28. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!