Ki hogyan oldotta meg ha mondjuk egy gyárban dolgozik terhes lesz és szüléskor is megmaradjon a munkaviszonya? ( nem irodai dolgozo hanem fizikai munkás ).

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 19:00
 1/7 A felhasználó válasza:
36%
Aligha hiszem hogy bármilyen gyár hagyná ezt.
2014. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Onnantól, hogy terhes vagy, védettséget élvezel, nem küldhetnek el. Ha határozott idejű a szerződésed, akkor szívás.

Egyébként ha olyan a munkád, hogy nem tudod/ajánlott terhesen ellátni, akkor kötelesek más munkakörbe áttenni, ha nem lehetséges, akkor szólsz a nőgyógyászodnak és táppénzre vesz.

2014. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző tök jól mondta, ha bejelentetted hogy terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki. Ezt nem neked kell megoldani, ez a törvény.
2014. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mikor pozitívat teszteltem,lementem a háziorvoshoz és mondtam neki h egy hét múlva megyek nőgyógyászhoz aki megállapitja a terhességem biztosra. De nem kismama barát helyen dolgozom,és kértem h vegyen táppénzre mert vegyszerekkel is dolgozik,és nehezeket is kell emelni. Melóhelyen még nem szeretnék szólniaddig mig nincs papir róla h terhes vagyok. Simán táppénzre vett,majd mikor a doki is megállipotta h terhes vagyok,volt szivhang is visszamentem háziorvoshoz és mondtam h terhes vagyok,kértem hogy tartson táppénzen mivel nincs olyan munkakör amit eltudnék igy végezni. Aztán betelefonáltam a céghez hogy terhes vagyok és táppénzen vagyok,ahol gratuláltak és ennyi.

18 hetes kismama :) jó babavárást neked is

2014. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt van egy félreértés a Kérdező részétől, ha táppénzen vagy, vagy GYED-en vagy stb., akkor is munkaviszonyban vagy.
2014. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igen ezzel nem voltam tisztába hogy a táppénz is munkaviszony .
2014. dec. 3. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, és szolgálati időnek számít az is.
2014. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!