Meruker kérdése:

Meddig jár nekem a Gyed?

Figyelt kérdés

Első gyerekem 2010.07.09.-én született. Előtte 2007-2010.05.-ig dolgoztam heti 40 órában. 2012.03.-tól megszakítva a Gyed-et visszamentem dolgozni ugyan oda ahonnan szülési szabira mentem és heti 40 órában dolgoztam 2012.09.-ig. 2013.02.23.-án született 2.gyerekem.


Most hívtak, hogy dec.02.-án lejárt a Gyed, mert a szükséges 600 napból csak 480-ra volt meg a biztosításom.


Hogy van ez? Feltételhez kötött az hogy a gyerek 2. szülinapjáig jár a Gyed? És ha van ez a 600 napos feltétel, akkor aki az 1. gyerek után nem megy vissza dolgozni, szüli a 2. gyereket, annak nem is jár Gyed?


Az én esetemben az hogy az 1. gyerek még be sem töltötte a 2. évét,gyakorlatilag még 4 hónapom lett volna, az nem számít sehol???



2014. dec. 10. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján neked a gyed 2015. február 23-ig járna, hiszen úgy értelmezem, hogy a munkaviszonyod folyamatos 2007 óta ugyanaz munkahelyen. Az, hogy te az első gyerekkel voltál tgyáson és gyeden, az ugyanúgy beleszámít a biztosítási napjaidba, hiszen nem passzívan vetted igénybe az ellátásokat.

Nekem a lányom 2011. máj. 30-án született, gyeden voltam vele 2013. május 30-ig, majd terhesen visszamentem dolgozni. Fiam 2014. február 19-én született és a határozatba azt írták, hogy a gyed 2016. február 19-ig jár, hiszen a biztosításom folyamatos. Én 2001 óta vagyok 1 cégnél. Neked is kellett kapni egy határozatot, mikor a gyedet megigényelted, nézd meg, ott mit írnak, mert szerintem simán jár neked a gyerek 2 éves koráig a gyed, azok alapján, amit leírtál.

2014. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
így van... keresd meg a gyed igénylésekor kapott határozatot, mert képtelenség hogy két hónappal kevesebbet kapjál, folyamatos mviszony mellett!
2014. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Felbuzdulva valaszaitokon felhivtam a berszamfejtot.... eeees az tortent hogy melysegesen elnezest kert merthogy a programjuk valamiert csak 2011tol latta a munkaviszonyomat. Ezt javitottak es lehetek Gyeden vegig.

szoval KOSZI SZEPEN a segitseget!!!

2014. dec. 12. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!