Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 éve dolgozok,4 órába vagyok...

2 éve dolgozok,4 órába vagyok bejelentve majdnem 40000-et keresek, mi illetne meg engem ha gyerekem születne?

Figyelt kérdés
Minden évben újítják a szerződésem. Mi illetne meg ha gyerekem születne. A szerződésem lejárta előtt kellene szülnöm vagy utána is megkapnák minden támogatást? Még nem vagyok terhes csak tervezzük a babát és ezért inkább utána kérdezek mindennek.
2014. dec. 13. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha lejár a szerződésed terhesen éss nem hosszabítanak akkor csak gyes jár, ha munkaviszonyban vagy akko jár gyed is, de ilyen alacsony fizura szinte ugyan annyi mint a gyes, max 4-5ezer lehet a difi.
2014. dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha még megvan a munkaviszonyod szüléskor, akkor jár a tgyás és gyed is. Ha még szülés előtt lejár a szerződés, akkor bejelentkezhetsz munkanélkülire, és ha még a munkanélküli folyósítás ideje alatt szülsz, akkor szintén járnak a magasabb ellátások. Ha nincs munkaviszonyod szüléskor, akkor csak a gyes jár. De őszintén szólva igaza van az első válaszolónak, a Te esetedben nincs nagy jelentősége, ilyen alacsony jövedelemnél a tgyás, gyed alig magasabb mint a gyes.
2014. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

olyan 6-8 ezre a különbség


és a tgyás gyed jár a gyerek 2 éves koráig


ha mondjuk csak 5000-el is számolunk, az 2 év alatt az már 120 ezer forint


szóvalj szülj szerződés alatt, vagy munkanélküli alatt

2014. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!