Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » OEP-nek mennyi időn kell...

OEP-nek mennyi időn kell belül cselekednie a fellebbezésre?

Figyelt kérdés
Gyedet igényeltem 2014 június első napjától. Mivel a gyermekem születése előtti időben külföldön dolgoztam 2 évig, így az ottani biztosított időm igazolása nagyon fontos ahhoz, hogy kapjam a GYED-et. Az OEP azt mondta, hogy ezt az E104 nyomtatvánnyal tehetem meg. Ezt sajnos innen Magyarországról én nem tudom beszerezni, azt mondták semmi baj, majd ők lekérik az Angoloktól. Eltelt 2 hónap, de nem sikerült lekérniük (az ügyintéző nem tudta megmondania, hogy miért nem), így a GYED-emet elutasították. Erre november végén fellebbeztem. De még mindig semmi.. Van valami idő intervallum, amin belül nekik muszáj intézkedniük? Gyakorlatilag 7 hónapja húzódik az ügyem. Feltudnám esetleg én is gyorsítani az ügyintézést valahogy? Rossz ez a tétlen várakozás.

2015. jan. 3. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a szülés előtt csak a külföldi munkaviszonyod volt, vagy hazaköltözés után de még szülés előtt volt Magyarországi munkaviszonyod?
2015. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Közvetlenül a szülés előtt csak kint volt.
2015. jan. 4. 12:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben jól járt el az OEP, sajnálom. Ahhoz, hogy gyedre mehess, a szülés pillanatában rendelkezned kell magyar biztosítási jogviszonnyal. Ha nem volt a szüléskor biztosítási jogviszonyod, akkor hiába dolgoztál akárhány évig előtte, sajnos nem jár a gyed. Ha a kinti munkaviszony után dolgoztál volna Magyarországon, akkor a kinti jogviszony beleszámítana, persze nem összegszerűen, csak a biztosítási időbe. Valószínűleg kifogtál egy tájékozatlan ügyintézőt, sajnálom. Ha bővebb tájékoztatást szeretnél, akkor fordulj a MÁK nemzetközi kapcsolatok osztályához Budapesten, a telefon és email elérhetőségüket megtalálod a neten.
2015. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as jól mondja, nem jár neked gyed, ha itthon nem dolgoztál semmit. A külföldi munka csak a 365 napba tartozik bele, a gyed összegének a kiszámításához mindenképp kell itthoni munkahely, tehát a szüléskor itthon munkahellyel kell rendelkezni, hogy kaphass tgyást majd gyedet.
2015. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kedves Második. Azt hiszem félreértettem a kérdésedet. A szülés előtt közvetlenül külföldi munkaviszonyom volt, de előtte dolgoztam itthon is több mint 15 évig.
2015. jan. 4. 21:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Értettem amit írtál, sajnos a szülés napján kell rendelkezned magyar biztosítási jogviszonnyal, ezért írtam, hogy ha akkor nem volt érvényes magyar jogviszonyod, akkor sajnos nem vagy jogosult gyedre, hiába dolgoztál előtte évekig.
2015. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pff.... ez jó... ezt még egy ügyintéző sem mondta... Mindig csak elfogadják a papírjaimat, meg a fellebbezést... Tudnám, hogy minek ülnek ott....
2015. jan. 4. 21:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenesetre most is bent van náluk a fellebezésem.. kíváncsi vagyok, hogy mikor szólnak, hogy nem is vagyok jogosult... szép.
2015. jan. 4. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha a szülés előtt Te végig Magyarországon dolgoztál volna, de a szülés napján nincs jogviszonyod (felmondanak vagy felmondasz), akkor sem járna a gyed. Ez egy nagyon fontos momentum, hogy a szülés napján biztosítottnak kell lenni. Hány hetes terhesen költöztél haza amúgy? Ismét második voltam
2015. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bizony, az a lényeg, hogy szüléskor vagy amikor a tgyást majd a gyedet igényled, legyen mo.-i bejelentett munkahelyed vagy ami opció lehetett volna még, hogy elmész álláskeresési támogatásra a szülés előtt, ha úgy járt volna pénz. Mert ha álláskeresési segélyen vagy, az is biztosított jogviszony, de most már mindegy.
2015. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!