Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015 márciustól terhességi...

2015 márciustól terhességi táppénzen leszek. A biztosítottságom már megvan. Mi alapján számolják a tgyást?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Az elmúlt év átlagkeresete alapján,feltéve,ha a szülést

megelőző két évben volt 365 nap biztosított jogviszonyod.

2015. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogosultságot megelőző 3. hónaptól visszafelé számított 180 nap átlagkeresetéből. Amennyiben nincs 180 nap, akkor 120 nap átlagkeresetéből.
2015. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor szülsz? Nem mindegy.
2015. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Decemberben. De nem értem ezt az előző éves számítást... Nekem jó mert ebben az évben meg az előzőben is van 180 nap mű munkaviszony, ami alapján számolnak( persze folyamatosan)... De aki mondjuk februárban szül, és abban az évben nincs annyi napja, de a 180/365 megvan,akkor az így járt? Vagy az egyik a tgyás/csed a másik meg a gyed számítása? Bocsi az értetlenségért, de a könyvelő majd csak jövő héten ér rá, és én kicsit türelmetlen vagyok... Köszi a segítséget!
2015. jan. 16. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

A tgyás helyett már csed van. A csed alapja az utolsó 180 bérezett nap lesz, de a számolásnál visszafelé meg kell nézni a szüléstől a harmadik hónapot, és annak a végétől kell visszafelé menni. Azaz ha decemberben szülsz, akkor szeptember 30-ig nézik, azaz 2015 áprilistól-szeptemberi fizuig. De ha szülés előtt már korábban táppénzen leszel akkor az nem számít bele. Minél hamarabb mész táppénzre, annál többet kell hátramenni a 180 bérezett nap eléréséig, mindig előző év január 1-ig mennek vissza, előtte lévőt nem is nézik. Ha márciustól táppénzen leszel akkor 2014 szeptemberitől-2015 februári bérig számolnak.


Gyednél is így nézik majd, mivel te jövőre 2016-ban igényled majd meg a gyedhez 2015 elejéig mennek vissza. Ha a gyed eleje és 2015.01.01 között lesz 180 bérezett nap, akkor az utolsó 180 nap lesz az átlag. Ha nincs 180 nap, de 120 az van, akkor az utolsó 120 nap az alap. Remélem így érthetően írtam le:)


De akkor te még nem vagy terhes ugye csak érdeklődsz? Honnan tudod hogy táppénzen leszel-e és mikortól? Csak kíváncsiságból kérdezem.

2015. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak terv a karácsonyi baba... A munkám miatt nem dolgozhatok. Laboráns vagyok egy kémiai laborban, ahol savval, lúggal, szerves oldószerrel dolgozom... Szamolgatok, hogy mikor állunk készen anyagilag a babára. Mindketten dolgozunk a párommal, csak úgy szeretnék itthon maradni egy babaval, ha tudom, hogy ha kis időre is, de megvan az anyagi háttér. Most vagyunk lakásfelújításban, de az így is költözhető lenne, csak modernizáljuk, autó, családi segítség mindkét oldalról megvan.
2015. jan. 16. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, mi is igy gondolkoztunk:) Aztán persze csak a negyedik hónapbsn sikerült:)


Amit leirtam értetted? Sajnos nagyon utána kellett néznem mert nekem nagyon nem mindegy melyik hónapokat nézik majd, mivel eddig sokkal kevesebbre voltam bejelentve mint idén...De ha neked ugyanannyi a fizud mindig akkor a lényeg hogy folyamatos legyen egy helyen a munkaviszonyod és akkor úgy nézik ahogy irtam. Ha valamit nem értesz csak szól:)


És kívánom hogy összejöjjön hamar a baba

2015. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, így már értem :) köszönöm! Minden jót kívánok én is! :)
2015. jan. 16. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!