Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményről...

A családi adókedvezményről szóló nyilatkozatban mit kell írni az "igényelt összeg" rovatba? (lent)

Figyelt kérdés

2014-ben TGYÁST és GYED-et kaptam. Egy gyerekem van és jelenleg is munkaviszonyban állok, csak még tart a GYED.


Ha egy összegben szeretném megkapni, akkor 62500 forintot írjak? Vagy 10000-et? Ezt mikor és hogyan fizetik ki?

Vagy a munkáltatóm tölti ki?



2015. jan. 20. 09:12
 1/10 kloetta ***** válasza:
én a b részt töltöttem, hogy 1 gyermek után veszem igénybe. az a szerintem akkor van ha megosztott az összeg
2015. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. De milyen összeget kell beírni egy gyerek után, ha egy összegben szeretném kérni?
2015. jan. 20. 09:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy ez már 2015-re vonatkozik, akkor gondolom 2015. januártól kell kérnem. Tavaly ilyen papírt nem kaptam, sem pénzt nem utaltak. Azzal mi történhetett?
2015. jan. 20. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményt a várandósság 3. hónapjától kapod! Hogyhogy eddig nem kaptál? Én felhívnám a tb ügyintézőt a m.helyeden. Jópár ilyen igénylőt kitöltöttem, de sehová nem írtam összeget. Egyébként havonta 10ezerrel többet utalnak addig míg a gyereked be nem tölti a 16. életévét. Legalábbis nálunk így működik.
2015. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2014-ben nem kaptam, ameddig TGYÁS-t GYED-et utalnak. Vagy abból nem kapok? Ilyenkor apukának kellett volna igényelni, ameddig én itthon vagyok?!

Annyira nem értem már ezt az egészet és a munkáltatóm sem partner ebben.

Ameddig dolgoztam, szülés előtti 2 hétig, akkor utaltak 10ezerrel többet.

2015. jan. 20. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A tgyás, gyedből is igénybe lehetett volna venni. Nézzetek utána, mert ha nem így történt, akkor az adóbevallással visszakérhetitek a bennmaradó összeget. Akár a Te, akár z apuka adójából is, az teljesen mindegy. Ha '13-ban sem vettétek teljesen igénybe, akkor érdemes lenne önrevíziózni az adóbevallást, és úgy azt is visszakapjátok.

Ha idén kéritek havi szinten a 10ezer Ft-ot, akkor az 5/a ponthoz a 62500Ft-ot kell beírni. Ha nem kéritek havi szinten, mivel azt írtad, hogy egy összegben szeretnétek, akkor egészen egyszerűen nem kell leadnotok ilyen nyilatkozatot, hanem majd jövőre, szintén az adóbevallással kérhetitek vissza. Szóval nincs olyan nyilatkozat, hogy egyösszegben kéred. Vagy kéred és akkor havi szinten kapod, vagy nem kéred, nem kell nyilatkozni, és akkor utólag, következő éven kapod meg.

2015. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor az a valószínű, hogy a 2014-es évre (mivel nem kaptam havonta) az adóbevallás után fogják kifizetni.

2015. jan. 20. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Ti csináljátok az adóbevallást? Mert akkor aszerint kell kitölteni, és ha mással csináltatjátok, akkor szólni kell, hogy vegyék figyelembe a kedvezményt.
2015. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A munkáltatóm szokta intézni, de ezt most inkább nem bízom rá. Én vagyok évek óta az első anyuka és sajnos nagyon nincs képben az ügyintéző :)

Majd egy ismerős könyvelőnek viszem.

Köszi a válaszokat :))

2015. jan. 20. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2015. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!