Így szinte nem is kapok csedet, gyedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2012 szeptembere óta folyamatos, bejelentett munkahelyem van. Ha most teherbe esnék és maximum a 4 hónapot dolgoznám végig utána táppénzre mennék, akkor kevesebb csedet, gyedet kapok? Tegnap egy magazinban olyat olvastam, hogy azt a 180 napot nézik a gyed számításánál januártól ami a szülést megelőző 3. hónappal ér véget. Tehát szinte az első 6 hónapot a várandósságból. Mivel nem ülő munkát végzek így nem tudok addig dolgozni. Remélem tud valaki nekem segíteni.:) Köszönöm


2015. jan. 28. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Azt nem tudom, mi az a csed, de én tgyás-t is és gyedet is rendesen kaptam. Végig táppénzen voltam. Én úgy tudom, az előző naptári évet nézik, bár nem vagyok benne biztos.
2015. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A csed a tgyás új neve. Semmi változás nincs az igénylésében. Köszönöm a válaszod. :)
2015. jan. 28. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
A betegállomány is beleszámít, hiszen továbbra is bejelentett munkakörben fogsz dolgozni, vagyis kapni fogsz rendesen, mert meglesz a 180 óra amit elvárnak.
2015. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, számít a táppénz ideje is, de az összege nem. Mert ellátás nem lehet ellátás alapja.

Ha nincs 180 bérezett napod, akkor 120-at néznek, ha ez sincs, akkor szerződés szerinti bér az alap.

2015. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megnyugtattatok. :)
2015. jan. 28. 10:09
 6/8 anonim ***** válasza:
A táppénz nem bérezett nap. A biztosított időbe beleszámít, de a 180 v. 120 biztosított napba nem! Ha nem lesz meg a 180 v. 120 biztosíott nap semmilyen módon, akkor tényleges bér v. szerződés szerinti bér lesz az alap.
2015. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem változott mondjuk idén a bejelentett fizud akkor nem számit mit néznek, iilletve honnan nézik a napokat. lletve ha a minimálbér kétszeresénél (2016-ban kb bruttó 220.000 ft) kevesebbre vagy bejelentve szintén nem számit hogy meglesz-e a 120 ill 180 bérezett napod idén, mert a tényleges béred alapján számolnak.
2015. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: még lemaradt hogy a táppénzes időszakot nem nézik ilyenkor, nem fogja rontani az átlagfizudat:) Simán átugornak rajta a ténylegesen bérezett napokig.
2015. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!