Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ausztriában hogy működik a...

Ausztriában hogy működik a kismamák ellátása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hátha tud valaki segíteni. A párom Ausztriában él, én Magyarországon. Hamarosan szeretnék kiköltözni én is, viszont mivel ő már nemsokára 40 éves lesz, azt mondta két éven belül szeretne gyereket.


A kérdésem ide kapcsolódik. Magyarországon minden munkaviszonyom és minden körülményem megvan a teljes GYED-re. Nem tudom Ausztriába mihez van kötve és milyen ellátás lehetséges.


Mert ha így van nekünk, bármilyen csúnyán hangzik, lehet jobban megérné addig gyereket vállalnunk, amíg nem mondok fel itthon? Vagyis végigcsinálom a terhességet és szülést itthon, és csak utána megyek ki, ekkor ugye jár minden ellátás itthonról?


Szóval ha valaki tud felvilágosítást adni, hogy mennek ezek a dolgok kint, akkor hálásan megköszönném.



2015. febr. 2. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha külföldre költözöl, akkor sem a gyes, sem a gyed sem a családi pótlék nem jár Magyarországról.
2015. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hm... ez érdekes, nem tudtam. Hogy-hogy? Mármint ledolgoztam az időmet, így elviekben "jár", továbbá rendelkezem arra az időre munkaviszonnyal is, amíg GYED-en vagyok. Vagy most én vagyok a nagyon kancsal?


Na ez így még bonyolultabb, de köszi az infót. Azért, ha van valakinek nagyon átfogó infója hogy működik az egész megköszönöm szépen :)

2015. febr. 2. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!