Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatási ellátásokban...

Milyen támogatási ellátásokban részesülök?

Figyelt kérdés

A helyzetem: 2014. júniusában végeztem felsőfokú szakképesítést szereztem. Azóta nincs munkahelyem, regisztrált pályakezdő álláskereső vagyok.

Most 13. hetes 5 napos terhes vagyok. A párommal nem vagyunk házasok és élettársi kapcsolatot igazoló papírunk sincs.


Ebben az esetben milyen ellátásokban részesülhetünk?

(családi pótlék, anyasági, gyes, családi adókedvezmény) esetleg más?!



2015. febr. 25. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
szülés előtti 2 évben lesz 2 aktív féléved? mert akkor gyed extra. ha nem, akkor gyes és csp meg egyszer anyasági mindenképpen. ha a párod dolgozik akkor ő majd ha megszületik a baba családi adókedvezményt vehet igénybe
2015. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen meg van a 2 aktív félévem, de már korábban azt a választ kaptam a gyed extrára, hogy a tanulmányaim befejezését (2014.júunius) követő 1 évben meg kell születnie a babánék, én viszont augusztus 28. ra vagyok kiírva így lecsúsztam róla.


A gyes-t akkor is kapom, ha regisztrált munkakereső vagyok? .. mert már arra is kaptam olyan választ, hogy ez kizáró ok.


Illetve, ami még főként érdekelne, hogy elvileg, ha a magzat betöltötte a 90. napot már akkor igénybe lehet venni a páromnak az adókedvezmény, viszont nem vagyunk se házasok illetve az élettársi kapcsolatunk sem igazolt hivatalosan így jár e vagy nem?

2015. febr. 25. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem jár a gyed extra, mert 1 éven belül kellene szülnöd.


Tényleg csak az egyik ellátást kapod, mert 2 nem jár egyszerre.


A párod csak akkor igényelhetné a családi kedvezményt, ha házasok lennétek. Így majd a jövő évi adóbevallásában lehet visszakérni ezt a pár hónapot.

2015. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Utólag tudja majd a párod adóbevalláskor visszaigènyelni.

Ha te igènyelnèd, azonnal kapnád...

Vagy munkanèlkülit vagy gyest fogsz kspbi, kettőt együtt nem.

2015. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Munkanélkülit biztos, hogy nem kapok, hisz még csak szeptemberben lettem regisztrálva.

Gyes-t akkor mindenféleképpen kapok, ha mást nem???

Az, hogy regisztrált vagyok álláskeresőként nem kizáró ok???

2015. febr. 25. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:

"Igen meg van a 2 aktív félévem, de már korábban azt a választ kaptam a gyed extrára, hogy a tanulmányaim befejezését (2014.júunius) követő 1 évben meg kell születnie a babánék, én viszont augusztus 28. ra vagyok kiírva így lecsúsztam róla."


nem azért, hogy kötekedjek, de a 2 éven belül 2 aktív félév= befejezést követő 1 éven belül szülést.


tehát neked nem lesz meg...

igen, akkor gyes. nyilván a munkakeresőit le kell mondanod, erről elég majd egy email-t küldened és annyi.

az adókedvezményt meg ahogy írtam, ha megszületik a baba, akkor. majd következő évi bevallásban lehet visszamenőleg kérni :)

2015. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az, hogy "2 éven belül 2 aktív félév MIÉRT EGYENLŐ a befejezést követő 1 éven belül szüléssel" azt nem értem, de lényegtelen is, mert én már korábban tudtam, h a Gyed Extráról lecsúsztam 2 hónappal.


És még egy kérdés! Ha most összeházasodnánk, már igénybe tudná venni a párom az adókedvezmény, amíg nem születik meg a pici?

2015. febr. 25. 22:09
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Akkor igen, már attól a hónaptól igényelhetné, amikor házasodtok.
2015. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!! :) Szép estét!!!
2015. febr. 25. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
A gyes egyèbkènt alanyi jogon jár bárkinek, munkaügyi kp-ból ki kell jelentkezned, amikor igènyled..
2015. febr. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!