Üdv! Kaphatnék GYET-et?

Figyelt kérdés
3 gyermekünk(babánk) van.Egy 4 hónapos egy másfél éves és egy lassan 3 éves.A 2 kisebbik után kapom a GYES-t , de azt olvastam , hogy 3 éves kortól lehet igényelni a GYET-et iskolás korig.Tényleg jogosult lennék rá?Nem dolgozok és sajnos még egy ideig nem is fogok tudni , amíg a legkisebb nem lesz legalább 1 éves , habár én szeretném kivárni az óvodás kort , amíg munka után nézhetek.Meg tudunk élni így is , de új (nagyobb) lakás miatt jelenleg kb 20-50 forint között tudunk félretenni , és sokat számítana az a havi plussz 20-25 ezer forint.Félreértés ne legyen annyira nem szorulunk rá , mármint nem "segélyekből" szeretnénk megélni , de elvileg , ha jár , akkor szeretnénk kihasználni.Van , aki ilyen cipőben jár és biztosra tud mondani valamit erről?Előre is köszönöm a válaszokat! : )

2015. febr. 26. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha a legkisebb betöltötte a 3-at, kaphatod a gyet-et.
2015. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem teljesen értem, hogy mikortól szeretnéd igényelni. Most még nem kaphatod a 2 gyes mellé pluszba.
2015. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyort választ!Azt esetleg tudja valaki , hogy pontosan hol és hogyan zajlik az ügyintézése?(Budapest 6. ker.)Vagy esetleg a védőnőtől kérjek ebben segítséget ill. felvilágosítást?
2015. febr. 26. 15:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Akk. sem , ha utána nem kapunk GYES-t csak a 2 testvére után?
2015. febr. 26. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem. A gyet a legkisebb gyerek 3 éves korától jár.
2015. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De kár :( köszönöm
2015. febr. 26. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltad, minden gyerekre kapsz külön-külön ellátást? Nem.
2015. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha, ha...

Bocs, de jót nevettem.

Gyetre akkor mehetsz, ha a most 4 hónaposod betöltötte a 3. évét és már nem jár rá sem a gyes.

Egyébként ha a legnagyobb sincs még 3 éves, akkor úgy tudom rá is kérhetted volna a gyest. Magyarul, a nagyobb 3 éves koráig 3 gyest kaphatsz, majd ha a nagy betölti a 3. évét, akkor a 2 kicsire. Ha a 2. gyerek is betölti a 3. évét, akkor már csak 1 gyes jár a legkisebbre. Amint a legkisebb is betölti a 3. évét, akkor gyetet igényelhetsz, ami szintén 25 ezer, de nem gyerekenként jár, hanem havi egyszer 25 ezer, míg a legkisebb 8 éves nem lesz.

2015. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Nem jár 3 gyes egyszerre! Gyes-t azonos időben maximum 2-t folyósítanak.
2015. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!