Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A rendszeres gyermekvédelmihez...

A rendszeres gyermekvédelmihez bírósági végzést kérnek az egyedülállóságomról. és ha nem adok (mert nincs, nem volt per, stb)?

Figyelt kérdés

annyit tudok a rendszeres gy.védelmi feltétele, hogy az egy főre jutó 39.900 alatt kell lennie


kapok gyedet csp-t

mire bölcsis lesz, meg már csak gyes plusz csp-t


simán határ alatt vagyunk


2015. márc. 9. 15:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
ja meg a bölcsiben a térítési díj is ingyenes lesz
2015. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

de pont, hogy a gyámügy is bírósági végzéssel igazolná csak az egyedülállóságom, már voltam náluk!

pert nem akarok még indítani (egyik be sem engednek gyerekkel a bíróságra, másik apuka háta mögött nem merek gyt-t kérni, majd ha beszélünk egyszer..)

meg mire talán meglenne a végzés addigra lehet már rég gyesből kellene megélnünk....!!


amúg yhiába CSAK ingyene étkezés, ezt sem tudnám fizetni, eleve a lakbért, rezsit sem, a megélhetés van veszélyeztetve.

jelenleg nincs munkám, be kell hogy vegyék, és addig minimum szükséges a rendszeres, míg nem dolgozom.


önállóan lakunk, nem a szülőknek szültem, így is állnak hozzám.

2015. márc. 9. 17:20
 13/25 A kérdező kommentje:

utolsó, mi az a térítési díj?


én eddig csak az ingyenes étkezésről, meg igen az évi két utalványról hllottam.


dolgoztam már suliban ped.assziszt-ként, tezen huszonezreket fizetnek a ebédre a szülők..kegyetlen..

2015. márc. 9. 17:21
 14/25 A kérdező kommentje:

de szóval a kérdés:


nem tök mindegy nekik hogy egyedül vagyok e vele, vagy nem?

akkor is annyiból élünk, ami határ alatt van..

2015. márc. 9. 17:22
 15/25 A kérdező kommentje:

*mármint nem mindegy a "státuszom" nekik, hogy egyedülálló e vagy nem?

szóval csak egyedülállók jogosultak rá vagy mi?

2015. márc. 9. 17:26
 16/25 A kérdező kommentje:

remény vagytok hogy válaszoltok :)


szóval nincs végzés

ennyi a jövedelem amennyi


jogosult vagyok?

2015. márc. 9. 17:35
 17/25 A kérdező kommentje:
apaságinál polg hivatal apát leigazlota, (elfogadta a nagykövetségtől a papirokat), ha kell, ellenőrizhetik,neki nincs bejelentett jövedelme, ha számítana..
2015. márc. 9. 17:39
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod igazolni, hogy egyedülálló vagy, akkor azt feltételezik, hogy van más jövedelmed is, így eleve nem is a 39e határ vonatkozna rátok.

Gyermekelhelyezest mindenképpen indítanod kell, mert így apuka bármikor megjelenhet apuka és viheti a gyereket.

2015. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

és hasra beírnának valami plusz jövedelmet, vagy mégis hogy képzelik?


apuka nem vinné el, attól nem félek.

de ha mégis, akkor rendőség, bíróság.


ismerem a szüleit, az adatait, barátait..

2015. márc. 9. 18:15
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

azért kell rendezni mert ha visszamegy ahonnan jön akkor neked 10x annyiba fog kerülni minden olyan dolog ami okmányhoz kötött

másik ha nincs rendezve a jogállása a gyereknek akkor apuka felkapja és viszi és te semmit sem tehetsz ellene elvégere az apja !

de ha van bírósági határozat arról h a gyermek nálad van elhelyezve akkor már nem kaphatja fel csak úgy a gyereket az apa

jelen pillanatban pont annyi joga van elvinni a gyereket mint neked !

de a bölcsi beíratásnál és majd az oviba is kell az apa vagy a határozat h nem éltek együtt


nem mögötte indítod el hanem mert KELL !

az h mennyi gyt fizet az tőletek is függ

ha meg tudtok egyezni akkor a bíróság elfogadja és azt kapod ..

ha nem akkor a hivatalos keresete után fogja megállapítani a bíróság

a gyt-t is be kell írni a nyomtatványban a kérelemhez !

ha egyedülálló vagy és nem kapsz gyt akkor azt is indoloki kell !


tehát mindenképpen jobban jársz ha elindítod a gyermekelhelyezésit !

beszélj az apával h szükséged van arra a hivatalos papírra !


térítési díj : igen van a bölcsikben anno nagy port kavart mert sokan kamu papírral vetették fel a gyereket a bölcsibe és így nem jutott hely annak akinek tényleg kellet ! ma már jobb a helyzet ennek hála lecsökkent a bölcsisek száma

havi 20e körül is lehet az összege - ha van rendszeres akkor az is ingyenes !


beengednek a bíróságra - megmondod h nem tudsz neki felügyeletet biztosítani


hasra nem éri meg beírni mert azt is igazolni kell !

ha nem vagy egyedülálló akkor kell az apa jövedelme is

vagy annak megfelelően a munkanélküli vagy szoc segély vagy más hivatalos papír h nincs jövedelme !

2015. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!