Mikortól lennék védett?

Figyelt kérdés

A konkrét kérdés, hogy terhesség esetén ugye csak leghamarabb 4-5 hetesen derül ki ez a tény. Mire orvos igazolja lesz 6-8 hetes a magzat. Ilyenkor ha ezen idő alatt (1-8 hét) kapom kézhez a felmondást melyik időponttól lenne jogszerűtlen az elbocsátásuk?


Szóval az utolsó mensi első napjától ahogy számolják is a terhességi heteket, vagy a magzat korától (fogantatási időtől)?



2015. márc. 13. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen időpontban nem jogszerű. Ha elbocsájtsnak és időközben kiderül hogy terhes vagy akkor utólagosan vissza kell menni a céghez és igazolni, hogy Te az elbocsájtás időpontjában már terhes voltál és kötelesek visszavenni.
2015. márc. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! azért érdekel, hogy szüneteltessük e a baba projektet ebben a bizonytalan időszakban, amit fogalmam sincs meddig tart....vagy sem :O

mert azért nem örülnék neki ha felmondás után jönne össze a baba, mikor már semmi ellátást nem kapok.

2015. márc. 13. 08:14
 3/10 anonim ***** válasza:

A tavalyi törvénymódosítás óta kötelesek visszavenni, ha viszel igazolást, hogy a kirúgás pillanatában már terhes voltál csak akkor még nem tudtál róla. És ha így lenne vissza is vennénnek mert nagyon megütnék a bokájukat egy munkaügyi perrel.

Nincsen más munka kilátásban?

2015. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
legkésőbb a felmndás kézhezvételekor tudni kell igazolni a terhességet. Utólag nem veszik vissza, ezt semmi nem írja elő.
2015. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Kötelesek visszavenni.
2015. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2015. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fogantatástól védett vagy. Ha még nem tudsz a terhességről, akkor is védett vagy.

Ha kirúgnak, és kiderül, hogy akkor terhes voltál, kötelesek visszavenni.

Most már írásban sem kell bejelenteni, akkor is védett vagy.

2015. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

ezek szerint többen úgy írjátok, hogy a fogantatástól védett lennék, ha közben felmondanának, és még nem tudnék róla, és utólag közölve e tényt, hogy már a felmondás pillanatában várandós voltam, ezzel az indokkal vissza kellene venniük.

Ennek örülnék ha így lenne!

bár a belinkelt oldal utolsó bekezdése számomra nem ezt mondja. Én inkább úgy értem, hogy csak akkor van jogom a terhességre hivatkozni, ha legkésőbb a felmondási papír kézhez vételekor bejelentem, hogy terhes vagyok.....


És mi van akkor ha addig nem írom alá a papírt? és pl. táppénzre megyek?

2015. márc. 13. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt nem vagy védett, kirúghatnak, az más tészta.
2015. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es! arra gondoltam, hogy olvastam valahol, hogy az elbocsátást csak akkor lehet már érvényesíteni, ha megszűnik a táppénzen levés.... de ha már akkor bizonyított a terhesség...akkor védett lennék már.....


De találtam még több cikket a Mt. változásról, és ott már érthetőbben kifejtik a dolgokat. A védettségről.

2015. márc. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!