Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes lejárta után hogyan tovább?

Gyes lejárta után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Április 5-én lejár a gyesem, a munkahelyen nem kíván tovább alkalmazni, közös megegyezéssel távozom.

Szeretnénk második babát is hamarosan, tudom így nehéz lesz, hogy nincs munkaviszonyom.Most pillanatnyilag nem is akarok máshová elhelyezkedni emiatt.A férjem szerencsére elég jól keres.A kérdésem az lenne, hogy most a munkaügyibe elmehetek regisztrálni magam?Vagy miként működik?Meggig jár?Ha lejárt a munkanélkülim utána igényelhetek még valami segélyt?Nem voltam még szerencsére munkanélküli soha, 13 éve folyamatosan dolgozom/tam.Tud nekem segíteni valaki aki jártas a témában?


2015. márc. 19. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy menj el és regisztráld magad. 3 hónapig kapsz munkanélküli segélyt, de visszamenőleg nem utalják. Utána is jár még fél évig havi párezer forint, nem sok.
2015. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2015. márc. 19. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyit fizetnek,hogy aláírsz egy közös megegyezést?
2015. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy ja,miért irod alá? nem járna valami pénz,vagy plussz egy kis idő,ha nem irnád alá?
2015. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen közös megegyezés csak jó feltételekkel érdemes aláírni. De ez nem is a mi dolgunk. Egyébként azt sem értem ha akartok másik babát, miért nem úgy időzítettétek, hogy gyes végére összejöjjön és akkor táppénzre mennél a szülésig és utána kapnál mindent. Bár írod a férjed jól keres (nekem is, de azért nem mindegy, hogy csak gyest vagy csedet, gyedet kapsz, szerintem.

Ha már így alakult, esetleg a munkanélkülivel tudnál játszani, hogy szülés után járjon a csed, gyed (de akkor szintén már most rajta kellene lenni a babaprojekten). Tehát nem tudom mikorra tervezitek, a következő babát. Én annak függvényében venném igénybe a munkanélkülit.

2015. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze, nem a mi dolgunk a közös megegyezés, bár ilyen erővel a többi dolog sem :) Én csak azért kérdeztem, mert remélem a kérdező kiharcolt nagyon sok pénzt magának azért, hogy egy ilyen megegyezést aláírjon
2015. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha alairta a felmondast akkor mar mindegy.Nem fog kapni semmi segelyt a 3honap munkanelkuli utam,mert a parja jol keres.Netan ha egy auto,lakas,motor van a neven parjanak,akkor se kap semmit mare az ember.Csakis akkor adnak,ha semmid nincs azon mkivul,amiben laksz es a bevetel sincs meg egy fore 39ezer.Ergo ha a parod meg te egyutt kaprok 3*39ezret,nem kapsz semmit.En parom is tobbet kap egymaga ennel a 3*39nel,pedig ra nem mondanam hogy eleg jol keres.
2015. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!