Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkaügyi központ által...

A munkaügyi központ által részesülök valamilyen ellátásban?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy 14 hetes terhes vagyok és,hogy ha most el megyek a munkaügyi központba meg igényelhetem a szociális segélyt?Szóltak nekem,hogy Április 15-ig fizetik nekem a táppénzt (szülés végéig nem húzom ki) aztán több pénzt nem kapok onnan!És hogy a TB az most hogy lesz nekem?
2015. márc. 23. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Most szűnt meg az állásod? Ha a szülés időpontjában vagy munkenélkülin, akkor kaphatsz majd Gyed-et.
2015. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Január 19-én kezdem és 02.09 kellett le számolnom a külsős cég táppénzre vett de csak április 15-ig!
2015. márc. 23. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:

De most ÁJ-n vagy? Ki szólt, h fizetik a TB-det?

A szoc.segélyt (nem ez a neve) nem a munkaügyi adja, hanem a Járási Hivatal.

2015. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van azt a Járási Hivatal adja csak össze kevertem mert azt mondák mennyek a munka ügyi központba érdeklődni hogy mit tudnak velem kezdeni...Senki nem szólt és mondta hogy fizetik a TB-met!Én kérdezem hogy ha leszámoltam és a munkaügyibe se voltam még lesz-e tb-m!!(De most ÁJ-n vagy?)-Ezt sajnos nem értem
2015. márc. 23. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Miután megszűnt a munkahelyed, vagyis leszámoltál, onnantól kezdve még 45 napig él a TB-d, amivel jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra.

Ha kapsz álláskeresési járadékot, akkor az alatt az idő alatt szintén jár az ingyenes orvosi ellátás.

Ha aktív korúak ellátását kapsz, akkor is jár. Vagyis él a TB-d.

Ha egyiket sem kapod, akkor igényelheted az önkormányzatnál vagy a Járási Hivatalban, hogy fizessék helyetted a TB-t, ha rászorulsz.

Amíg táppénzen vagy, addig nem igényelhetsz semmit.

2015. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ÁJ= álláskeresési járadék.

Még táppénzt kap.

2015. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és aktív koruak elátást kaphatok terhesen?mert hát állást nem tudok el vállalni mivel veszélyeztetett vagyok és nem dolgozhatok..
2015. márc. 23. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:

mennyi munkaviszonyod volt?

aktív korúakat nem kaphatsz, ahhoz előbb munkanélkülin kell lenni 3 hónapig, majd 45 napig szünet és ha nem találsz munkát meg ahova kiközvetítettek sem vettek fel, akkor lehet igényelni

2015. márc. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!