Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ausztriából kapom a gyest,...

Ausztriából kapom a gyest, kell itthon TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
A férjem kint dolgozik, idén februárban kaptuk meg végre visszamenőleg a gyest és a családi pótlékot (a gyerekünk 16 hónapos). Kaptam egy levelet is, hogy februártól havonta fogom kapni a gyest, ennek ellenére nem így van, azóta nem érkezett semmi. (Tavaly is így volt, a levél ellenére semmi.) A NAV azt mondta, ha utólag megérkezik a gyes, kérjek igazolást kintről, hogy ott fizetik utánam a TB-t, viszont ebben a pillanatban futkos szegény férjem ide-oda a Finanzamt meg a Gebietskrankenkasse között, és csak azt hajtogatja az ügyintéző, hogy amíg Győr nem küldi nekik az E411-et, addig nem adhatnak semmit. Ez hülye?? Hiszen már rég sínen vannak a pénzek, küldték az említett levelet is, illetve az idei évre is megigényeltünk mindent, a papírok rendben vannak. Mit makog akkor az ügyintéző, teljesen hülyének néz? Mit tudok tenni?
2015. márc. 25. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ausztriában milyen E114-est várnak Győrtől...?akkor elkéritek ti és beviszitek.



amúgy hány hónap munkaidő kellett hozzá?

2015. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt a papírt már régesrég megkapták tavaly is, idén is. Egyébként menet közben kiderült, mi van. A NAV bekaphatja. Mint megtudtam, eddig se kellett volna itthon fizetnem a TB-t, mivel a férjem kint dolgozik, így jár nekem is. Bezzeg ezt nem mondták, én pedig szorgosan fizetgettem a csekkeket minden hónapban. Elvileg mind visszajár, majd meglátjuk, de rádöntöm az asztalt, ha kekeckedik, mert már nagyon elegem van a bürokráciából.
2015. márc. 25. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem kell fizetnem, én dolgoztam kint a férjem itthon. A dokinàl kidobta hogy nincs biztosítasom. Azóta kell fizetnem. 17 hós a lányom gyest még nem kaptam meg. Azt mondta az ügyintézőnk ha megkapom a gyest utána kintről lekérem az e106 ost, azzal el tudom intézni hogy legyek itthon biztosítva. Utána vissza tudom igényelni amit befizettem, csak azt még nem tudom hogyan.

Sok sikert!

2015. márc. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!