Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt ma...

Családi adókedvezményt ma igényeltem. Igaz még a mostani fizum nem fogja látni majd csak a májusi?

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, bármi lehet. Ha odaadod a bérszámfejtőnek, két perc alatt (ennyi sem kell) berögzíti, és a következő számfejtésnél már így számfejt.

Ha a főnöknek adod, ő a könyvelőnek, az meg akármyennyi idő lehet, de egymásra kenik.

MÀK meg tragédia.


melyik hónapot írtad rá?

2015. márc. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvben már meg kell kapnod áprilisban is.
2015. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ha az adókedvezményes papírra márciust írtál, akkor is csak az április fizetésnél (amit májusban kapsz) lesz figyelembe véve, kivéve ha olyan cégnél dolgozol, ahol kevesen vannak, és van könyvelő, bérszámfejtő, aki jó fej, és berögzíti neked az adatokat. Ez azonban ritka.


Általában bérszámfejtést, könyvelést kiadják a cégek alvállalkozásba, kb. adott hónap 20-ig leadják (postázzák, elküldik elektronikusan) a dolgozókat érintő változásokat, hogy az adott havi fizunál már látszódjon a változás. Ugyanez igaz a közigazgatásra is.

Nálunk volt olyan, egy nagy cégnél, hogy a 9-én leadott attól a hónaptól alkalmazandó adókedvezményes nyilatkozatot is csak a következő hónaptól vették figyelembe.

2015. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is cégfüggő/könyvelőfüggő, én a bérszámfejtés napján adtam le, az enyémet újraszámolták emiatt. Időben nem sok, pikkpakk megvan.
2015. márc. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy cégnél dolgozok (Lego) ahol tényleg törvényszerűen van intézve minden. Reméltem hogy a következő fizuval már jön de számítok rá hogy majd csak májusban. Ja kihagytam hogy a berszamfejtest is más cég végzi. Tényleg sok a dolgozó, akkor nem is bizok a jövő haviban.
2015. márc. 27. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!