Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzre számíthatok?...

Mennyi pénzre számíthatok? Mikor írhatnak ki táppénzre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 órás bejelentett munkahelyem van 2013.novembere óta egy kisboltban. Elég nagy a munka fizikai része mert 20 kilós kartonokat kell cipelni , pakolni.

Próbáltam utána olvasni a GYÁS és társainak de nem tudom hogy mi vonatkozik Rám.

Mit , mikor és mennyivel segít az állam illetve a munkáltató?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2015. máj. 12. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyha ilyen cipelgetős, emelgetős munkahelyed van kiírnak amint bejelented hogy terhes vagy.(bnőmmel így volt)


Ha jol emlékszem fizetesed 60%at kapod(ez nem biztos hogy fix)

2015. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

CSED-et (korábban TGYÁS) legkorábban a szülés időpontját megelőző 4. héttől igényelhetsz...az előtt jár táppénz, ami a fizetésed 60%-a. A Csed a 70%-a, és 6 hónapig jár, független akkor, hogy mikortól indul. Ha az lejárt, jön a GYED, a gyerek két éves koráig, szintén 70%, csak ebből szja-t és nyugdíjt is vonnak, a CSEDből csak szjat.

A GYED lejártával jön a GYES, ami fix összeg, 28 500 Ft (bruttó, nyugdíjt vonnak belőle)


Jár még egyszeri anyasági támogatás, 64.125 Ft, a szülés után rögtön.

Aztán családi pótlék havonta, 12 500 Ft

És családi adókedvezmény, ami kb. 10.000 Ft, 62.500 Ft-al csökkenti az adóalapot, mondjuk nem tudom mennyi a bruttód, de gondolom, ettől több.

2015. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én csak 4 órában dolgozom így a fizetésem havi 38-44 ezer forint között van. Így is csak olyan keveset fogok kapni?

2015. máj. 12. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
de az a nettód...igen, keveset fogsz kapni...4 órás munkaviszonyra nem szoktak szülni, ha csak nem keres jól a férj...
2015. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 órás bejelentett az necces, úgy szokott lenni, hogy csednél még éppen több mint a gyes, de a gyed már kevesebb... szerintem számolj a gyessel ami alanyi jogon jár és a csp-vel. tp-re elmehetsz, de arra is nagyon keveset fogsz kapni. esetleg próbáld megbeszélni a főnököddel, hogy jelentsen be annyira mint amennyit valóban dolgozol, hátha...
2015. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!