Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A tgyás, gyed, Az oep honlapjá...

A tgyás, gyed, Az oep honlapjáról kell letölteni az igénylést?

Figyelt kérdés
Ha a munkahely nem kifizetőhely a táppénzen és az családi adókedvezményen kivül mindent az anyukának kell intézni letölteni a papírokat, feladni? tgyás, gyed az oep honalapjáról kell letölteni ami Pesten van ha faluba lakok akkor is és azt oda kell visszaküldeni Pestre. gyest meg a családit meg az anyaságit azt pedig abba a városba kell intézni ahol laksz (helyi járási szervnél ami a szociális ügyekkel foglalkozik) vagy a megyei államkincstárnál? Ha elintéztem magamnak a tgyást akkor valami papírt le kell adni a munkahelyemen? Ha meg a munkahely kifizetőhely akkor ők adják a nyomtatványt a tgyás, gyedhez és ők is küldik tovább? de a gyesz, családit anyaságiit akkor is magamnak kell intézni, ha kifizetőheéy a munkahely?
2015. máj. 29. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

[link] ez gyed... gondolom tgyás is

családi az mák ez tuti a többi az passz

2015. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már megtaláltad az OEP honlapját, miért derogál el is olvasni, amit írnak???


[link] a foglalkoztat%C3%B3n%C3%A1l nincs kifizet%C5%91hely

2015. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyem sem kifizetőhely. A könyvelésre bevittem a gyermek anyakönyvijét és azután ők intézték a tgyás-t és a gyedet is. Nekem csak az államkincstárhoz kellett mennem a családi és az anyasági miatt. Oda kell menni ahová tartozol területileg.
2015. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem lényeges, hogy a munkahely kifizetőhely vagy sem. Az esetek többségében ők intézik így is, úgy is.

Annyi, hogyha kifizetőhely, akkor mindenképpen oda kell leadnod a kitöltött igénylőt, és ő majd továbbítják az oep felé. Ha nem kifizetőhely, akkor kérdezz rá a munkahelyeden, hogy ők küldik be, vagy te, és akkor ők adják-e hozzá a jövedelemigazolást. Mert még abban az esetben is a legtöbb munkahely intézi, nem nagyon szokták kiadni a jövedelemigazolás részét a dolgozónak. Az én munkahelyem sem kifizetőhely, mégis ők intézték a tgyást, gyedet.

Nyomtatványt nem adnak, azt neked kell letölteni az oep oldaláról, és kitöltve kell leadnod, valamint mellékelned kell a szükséges okmányokat, illetve másolatokat. Ezt is írják a honlapon, hogy miket kell.

A családi pótlék, az anyasági, és gyes az teljesen független a munkahelytől, alanyi jogon járnak, szóval azt mindenképpen az anyának kell igényelni. De már nem a mák-nál, hanem a kormányablaknál, vagy ha rendelkezel ügyfélkapus regisztrációval, akkor ott is beküldheted, egyszerűbb, és gyorsabb, és nem kell sehova menni, otthonról elintézed.

2015. máj. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!