Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Álláskeresési járadék lejártát...

Álláskeresési járadék lejártát követően elmehetek ismét GYES-re?

Figyelt kérdés
2 hónapja dolgozom, de nem szeretnék maradni. GYES-t március óta kapom. A nyárra elmennék inkább munkanélkülire, és szeptembertől dogoznék megint. Szerintetek megoldható, hogy a GYES-t visszamondjam, munkanélküli legyek, majd ismét igénybe vegyem a GYES-t? Azzal tisztában vagyok, hogy a két támogatás nem jár.

2015. máj. 30. 18:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Munkahelyemről a lányom két éves korában, amikor vissza mentem volna dolgozni, elbocsájtottak. 2 hét múlva találtam állást, de nem megfelelő nekem. Ezért dilemmázok, mit csináljak.
2015. máj. 30. 18:11
 2/10 anonim ***** válasza:
2 hónap munka után nem jár ellátás. Vagy a régi munkahelyeden dolgozol? Akkor kérdezz utána, mert lehet, a fizetés nélküli szabit nem nézi a munkaügy.
2015. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, Gyed-en voltam, és a fizetésem után kaptam az összeget. Tehát van 4 év, ami után vonogattak mindenfélét. Szerintem mindenképp jár az álláskeresési. A szabadságaimat is kifizették. Rendben váltunk el. A munkaviszonyom meg sem szünt még az előző helyen, úgy kezdtem a másik helyen. A munkavégzés alól fel voltam mentve. Tehát 6 éve folyamatos a munkaviszonyom. A GYES-t a régi helyről kapom, mert TB kifizetőhely.
2015. máj. 30. 18:17
 4/10 A kérdező kommentje:
munkaviszonnyal rendelkeztem. Úgy tudom az a feltétel, és nem gond, hogy az passzív volt.
2015. máj. 30. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, akkor le kell mondanod a gyest, megszüntetni a régi munkaviszonyodat is, és így kaphatod. De ez miért jó neked? Így ha ezt most kihasználod, akkor nem lesz munkahelyed, és ha lejár a gyesed, akkor nem tudsz munkanélkülire menni, ha esetleg nem találnál munkát.
2015. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert itt a nyár, a gyerekemnek nem lesz bölcsőde 1 hónapig. Ügyeletbe nem szívesen adom. Nyáron nyelvtanfolyamra akarok menni. Az rövidebb időtartam, mint a napi 8 óra munka. Időben jobban jönnék ki. Munka mellett pedig egyáltalán nincs időm tanulni. Ha lenne egy angol középfokom jobb pénzért is elmehetnék dolgozni.
2015. máj. 30. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, meglehet csinálni amit írsz.

Viszont azzal számolj, ha kihasználod a 90 nap álláskeresési támogatást (neked szerintem megjár a 90 nap), akkor már nem tudsz elmenni álláskeresésire.

Értem úgy, hogy nyáron kihasználod az álláskeresésit, majd visszamész gyesre. De mi lesz, ha mégse találsz munkát gyes mellett és a gyes lejárta után sem lesz esetleg munkád (persze ne legyen így), akkor gyes után semmilyen ellátást nem fogsz kapni, esetleg FHB-t, de nem biztos az sem.

Én úgy csinálnám, hogy maradnék gyesen és az mellett tanulnék, majd keresnék munkát, ha megvan a nyelvvizsga. Mert ha esetleg nem találnék munkát a gyes lejártáig sem, akkor még a gyes lejárta után marad a 90 nap álláskeresési mentőövnek.

2015. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 31. 21:05
 9/10 A kérdező kommentje:

Legutolsó válaszolónak: igen igazad van, ez is dilemmám oka. Viszont most megkapnám a maximumot az álláskeresésiből, mert rendesen be voltam jelentve korábban. Azt pedig, hogy ne lenne munkám könyvelőként, ha akarom, nehezen tudom elképzelni.

Ha adódna egy normális lehetőség, azonnal elmennék nyáron is. De így még válogatni sem tudok, mert interjúra sem tudok elmenni. A nyári szabadságokat meg beosztották, nekem nyárra még az sem maradt. Még mindig nem tudom, hogy csináljam. De még egyszer köszönöm, hogy írtatok.

2015. máj. 31. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit tettél végül?
2022. aug. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!