Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő ha megszűnik a...

Mi a teendő ha megszűnik a határozott idejű szerződés táppénz alatt?

Figyelt kérdés
kisbabát várunk és január 16 ra vagyok kiírva, de november 30 megszűnik a határozott idejű munkaszerződésem. Ilyenkor a ttáppénz nov30 ig jár? Vagy passzív jogon lehet a azülésig igényelni? Tv ilyenkor van vagy fizetni kell? Igaz, hogy ilyenkor nem jár GYED? A munkáltatóm nem hosszabbít szerződést és nem igazán mond semmit sem! Aki tud válaszolni azt szívesen fogadnám.
2015. jún. 8. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs passzív tp! ahogy megszűnik a munkaviszonyod, a tp is megszűnik. van egy év ledolgozott időd az elmúlt 2 évben? mert valóban nem jár csed és gyed ha nincs szülés pillanatában munkaviszonyod, viszont ha megvan a ledolgozott időd és elmész munkanélkülire, akkor kaphatod a csedet, gyedet, már ha jogosult vagy rá!
2015. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 év 3 hó a munkaviszonyom, csak novemberben váltottam és itt szerződést kaptam.
2015. jún. 8. 23:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Az nem tudom fontos e hogy végig közalkalmazotti volt a jogviszonyom.olyanra van e lehetőség, hogy a munkáltató szerződés nélkül tovább fizeti a tb- tb-t?
2015. jún. 8. 23:40
 4/4 anonim ***** válasza:
már miért fizetné a tb-t? egyébként nem jogosít a tb fizetése gyedre, de nem is kell. munkahely megszűnése után 40 napig még él a tb-d... november végén megszűnik a munkaviszonyod, december elején bemész a munkanélkülire, lepapíroznak és mehetsz csedre majd gyedre a munkanélküli által. majd ők pontosan megmondják mi a menete, azt hiszem le kell majd szülés napján mondani, amikor váltasz csedről gyedre akkor újra visszamenni majd egyből lemondani, ezt nem tudom pontosan, de tényleg mindent elmondanak ott
2015. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!