Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha már csak a gyest fogom...

Ha már csak a gyest fogom kapni, akkor az adókedvezményt hogyan tudnám igénybe venni?

Figyelt kérdés
Most még nincs gond mert gyed-en vagyok. Így mindkét gyermekre igénybe tudom venni. De ha lejár a gyed akkor hogy tudnám megoldani hogy ne vesszen el az a havi 20000Ft? A férjem dolgozik, de bérszámfejtés kicsit kacifántos.150000Ft-ot kap kézbe, de bejelentve minimálbérre van. Ha nem havonta, hanem adóbevalláskor egyösszegben kérnénk a pénzt, akkor azt a Nav nekünk utalja, vagy a munkáltatón keresztül történik?? Kérlek segítsetek!

2015. jún. 10. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd kérje a férjed. Ha egy összegben adóbevallással kéritek vissza, akkor azt a Nav egyből nektek utalja.
2015. jún. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Tehát a ferjed feketén dolgozik, magyarán be se fizet annyi adót, amennyit kellene, de te azért vissza igenyelned.
2015. jún. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tud akkor majd a férjed igény bevenni, ami a minimálbér adójából kijön. Gondolom a havi 20 nem fog. Mindegy, hogy havonta vagy egy összegben kéred. Egy bruttó-nettó kalkulátorban ki tudod próbálni, mennyi adót vonnak a minimálbér után.
2015. jún. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
simán igénybe tudja venni a férjed havonta a teljes összeget. Az egyszerűség kedéeért nettóval számolva 105.000*(0,16+0,17)=34.650. Tehát a levonandó adója és járuléka több, mint a nettóban járó 20.000 kedvezmény.
2015. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Megnéztem a HR-portál bérkalkulátorával, és igénybe lehet venni 2 gyerek után minimálbérből is az adókedvezményt. Ha egy összegben kéritek vissza, közvetlenül nektek utal a Nav. Egyébként ha nem jönne ki havonta, akkor nyilván éves szinten sem jönne ki az adókedvezmény, de úgy tűnik, hogy érvényesíthető.
2015. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2es a férjem nem feketén dolgozik csak a munkaadója min.bérre jelentette be,ebből következik,hogy azután adózik. Sajnos a maszek az ilyen.10 évig dolgozott egy kereskedelmi vállalatnál, ahol szintén min.bért kapott.Váltott mh-t, így többet tud hazahozni a kis családjának. A többieknek pedig nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat!!
2015. jún. 10. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem vennétek igénybe még akkor is havi 8 ezret lopnátok az államkasszábol. De nyilvan igenybe fogjatok venni, mert még minimalberbol is maximalisan igenybe veheto a kedvezmény, igy 28 ezer forint adócsalás lesz a részetek havonta. Nem mondom, hogy elítéllek titeket, azt sem, hogy nem. De az ország azert tart ott ahol, mert ilyenek vannak tömegesen sajnos.
2015. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 2 és 7!

Nem ő tehet róla, hogy nem jelentik be!!!

Én és a férjem 13 éve dolgozunk vendéglátásban, 1 azaz egy darab munkahelye volt eddig a férjemnek, ahol annyira jelentették be, amennyit kapott. Mindenhol máshol min. béres a bejelentés, nem mehetsz táppénzre, nem fizetnek szabit, több a munkaidő...stb Ez egy ilyen szakma...

Nem én lopok, hanem pl az az ismerősöm, aki a Nyufignál dolgozik, és ha nincs kedve dolgozni, táppénzre íratja magát...


Szóval nem az alkalmazott tehet erről, mert ha nem megy oda ő dolgozni, akkor megy más! Senkit nem fognak ilyen helyen normálisan bejelenteni!!!


Bocs az offért kérdező, a válasz már megadták, igen, igénybe tudjátok venni bevallásnál, és a NAV nektek utal (ahova kéritek).

2015. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

" Nem ő tehet róla, hogy nem jelentik

be!!!"


Arrol nem. De adobevallast evente kell csinalnod. Ott elköveted az adocsalast. Hiszen be kellene irnod pontosan mennyit kerestel az elmult évben. Igy teljesen jogos ha később megbüntetnek amikor majd lebuksz.

2015. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8!


En is dolgoztam vendeglatasban, ha jól számolom több mint 20 évet - nem vagyok már mai csirke. Minden egyes munkahelyemen be voltam jelentve és annyit dolgoztam, amennyire a szerződés szólt. Érdekes módon nekem mindig kiadtak a szabadságot és ha beteg voltam tappenzre is mehettem. Nem kötelező csalni. Mellesleg az ismerősöd is lop és ti is - esélyes, hogy ti többet, ha 13 év alatt egyszer volt bejelentett rendesen a kedves ferjed.

2015. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!