Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg a 30 hetes terhes...

Jelenleg a 30 hetes terhes vagyok, érdekelne, hogy mikortól kell igényelni a gyed gyest tgyást illetve, hogy mennyi összeg jár?

Figyelt kérdés
Betéti társaságnak az ügyvezető igazgatója vagyok a havi átlagkeresetem 300000 ft és katás . Ha valaki esetleg megkérdezné a volt könyvelőm lelépett külföldre az előre kifizetett bérével.. Saját magamnak kell intézni mindent és kicsit összezavarodtam.

2015. jún. 14. 06:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Előszőr tgyás ( újabban csed, ha jól tudom). Igényelheted a szülés előtti 28. naptól, de legkésőbb a szülés napjától. 168 napig jár. Ennek az összege magasabb, mint a gyeded, ami 110.000 ft lesz, mert ez a maximum gyed. Ha igénybe veszed, + 10.000 adókedvezmény jár még havonta, így lesz 120.000-ed. Mellé havi 12.000 családi. Ha letelik a gyed, a gyerek 2 éves korában, akkor 3 éves koráig kapsz havi 25.000 ft-ot.
2015. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hagyatkoznék arra amit itt mondanak, hanem felvennék egy másik könyvelőt, úgyis szükség lesz még rá.
2015. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tervben van véve, hogy könyvelőt veszek fel de annyira nehéz találni jó könyvelőt és ráadásul sürgős lenne már.
2015. jún. 14. 08:49
 4/9 anonim ***** válasza:

No. Ami talán az első és legfontosabb: Csedre és gyedre is igaz, hogy igénylést megelőzően legalább 365 nap biztosítottság szükséges.

Amennyiben ez megvan, akkor választhatsz, hogy mikortól igényeled meg:

Tegyük fel hogy aug.21 körülre vagy kiírva ( +/- pár nap) tehát igényelheted július 24-től és akkor a cseded alapja a 07.24-től visszafele 3 hónap 04.30-2014.09.01-ig van az irányadó időszakod, és ennek a napi átlagkeresetének a 70%-a a csed. Ha ekkor is 300.000 volt a bruttód, akkor ennek a 70%-a mínusz a 16%-os SZJA ami összesen kb 176.000 ft csedet jelent. A gyeded pedig a maximum gyed lesz, azaz 109.000 ft+10.000 ft adókedvezmény.

A csed igényléstől kezdve 168 napig jár,utána a gyed.


Vagy pedig igényelheted szülés napjától is a csedet, de nem fog vátoztatni az összegeken és nem is érdemes a te esetedben mert elég magas a bruttód és nincs táppénzed.

2015. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és hálás vagyok a részletes válaszért. Nem szívesen mennék el gyedre mert nagyon szeretek dolgozni de az orvosom rám pirított, hogy Július végétől ki ír mert a 9. hónapba lépek. Akkor elegendő akkor elintézni a papírokat
2015. jún. 14. 10:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, fogalmad sincs a témáról, de beleszólsz.... A gyed, gyes összegét, feltételeit minden nő tudja, aki szült....
2015. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves hatos, de van fogalmam a témáról, köszönöm. És tudom, hogy egy vállalkozásnak kell a könyvelő, és azt is, hogy a katás adózás nem egészen ugyanolyan, mintha szimplán alkalmazott lenne.
2015. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek csak annyit, ha szeretne dolgozni, akkor úgy tudom, hogy jövőre már a gyerek 6 hónapos kora után lehet gyed mellett dolgozni.
2015. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ahhoz még el is kell fogadni a tv-t....
2015. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!