Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szülést megelőzően 2...

Ha a szülést megelőzően 2 éven belül megvan a 365 nap munkaviszonyom, viszont ebből a 365 napból 30 napra egyszerűsített foglalkoztatásra voltam bejelentve, akkor ez utóbbi miatt bukom a GYED-et?

Figyelt kérdés

Augusztus 8-án lenne meg a 365 napom, és Augusztus 23-ára vagyok kiírva. A mostani munkáltatómnál határozatlan vagyok,közalkalmazotti jogviszonnyal, de csak szeptember 1-től dolgozom itt.( szept.1 meg szülés után lesz, tehát akkor már nem igényelhetem a gyedet.)

Előtte egy kávézóban dolgoztam, ahol egyszerűsített foglalkoztatásra voltam bejelentve, de mégis fizettem adót. Ezen a 30 napon múlik a GyED-em.

Valaki magyarázza el nekem, hogy akkor most mi is van! Köszönöm



2015. jún. 24. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az adófizetés a lényeg, hanem, hogy TB járulékot vontak-e? De egyszerűsített foglalkozás sajnos nem számít bele a biztosított időbe.

Ha nem lesz meg a 365 nap, akkor kérhetsz méltányossági alapon csedet majd gyedet, mivel van élő munkaviszonyod és pár nap fog hiányozni.

2015. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt honnan tudhatom, hogy TB járulékot vontak-e le?

Ma kaptam meg az igazolást az egyszerűsített foglalkoztatásból származó bevételről. Azon nincs rajta, egyébként még TB könyvem sem volt, viszont lekértem a nyugdíj-folyósítási igazgatóságtól a korábbi jogviszonyokról szóló igazolást,(azt mondták, ez helyettesíti a TB könyvem) melyben visszamenőleg benne van minden munkahelyem, és a kávézó hiányzik róla.


Erről a méltányosságiról még nem hallottam, de egy kicsit felcsillant a szemem, hiszen annyira el lettem keseredve, hogy ezen a 30 napon múlik, hogy kapom-e a juttatásokat. És ezt hol kell intéznem? A Családtámogatásin?

2015. jún. 24. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített foglalkoztatás sajnos nem tartozik bele. Méltányossági alapon kérheted, de az is elég necces. Csak ha pár nap hiányzik, akkor van esélyed megkapni, és még akkor is meglehet, hogy csak a csedet adják meg, a gyedet már nem. Pont itt a gyakorin írta valaki, hogy neki 4 nap hiányzott, és a gyedet már nem kapta meg méltányosságból.

Persze mindenképp próbáld majd meg.

2015. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2015. jún. 24. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit tudj, hogy a méltányosságból megállapított gyed alapja a minimálbér, de ez is több, mint a gyes.
2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg beszéld meg a babáddal, hogy 8 nappal később bújjon ki... :-)


Az egyszerűsített foglalkoztatás nem biztosítási jogviszony. Tehát nincs meg a 365 napod.

Méltányosságit valóban kérhetsz.

OEP-nél érdeklődj.

2015. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!