Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene valaki? Mennyi lesz...

Segítene valaki? Mennyi lesz a csed, ha jár egyáltalán?

Figyelt kérdés

2014január4-én Katás vállalkozó voltam, május 12-én táppénzre kényszerültem egészen a szülésig. Viszont szeptember 1 óta főállású vállalkozó lettem, de nem dolgoztam a táppénz miatt. 2015január12-én született meg a kislányom. A kérvényt és a nyilatkozatot június elején adtam be ügyfélkapun és a kormányablakon keresztül. A 21nap ügyintézési idő az munkanap? Mert még semmit nem kaptam. Tegnap telefonálgattam az oepnek, de nem vették fel. Meg egyébkent sem valami segítőkészek, én ezt tapasztaltam. Napok óta olvasok erről, de nem értem az egészet. Egyáltalán fogok kapni valamit?


A segítséget köszönöm.


2015. júl. 10. 03:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Őt kérdezd meg, szerintem tud segíteni:


[link]

2015. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én már azt se értem hogy lehettél 8 hónapot tp-n, miközben csak 4 hónap táppénzed volt. kaptál pénzt?

és mi van január óta? van egy fél éves gyereked és most jut eszedbe, hogy kéne csed? mert az már épp lejárt volna, utólag biztos nem jár ebben a formában.

eddig gyesen voltál?

2015. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem tiszta a helyzeted. Szóval 2014. 01.04-től Katás vállalkozó voltál (főállásban?) (előtte volt valami munkaviszonyod?) 2014.08.31-ig. Majd 2014.09.01-től főállású vállalkozó lettél. 2015.01.12-én született meg a kicsid.

Kérdés táppénzt kaptál vagy fizetted magad után a járulékokat a szülésig? mert ezt nem igazán értem. Ill azt sem, hogy akkor most szüléstől min vagy? Gyes? Mert csedet ugye szüléstől kellett volna megigényelni 168 napra, vagyis csedet már biztos nem kapsz, ha júniusban adtad be az igényt, mert az le is járt már. Tehát most csak gyedet tudnál igényelni.

2015. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet érvényesíteni a csecsemőgondozási díj iránti igényt. Az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától lehet megállapítani.
2015. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2009óta folyamatosan dolgoztam alkalmazottként, 2014januárban váltottan ki a Katát, május12től táppénz szülésig. Szinte végig kórházban voltam ezalatt. Könyvelési hiba miatt megszüntette a nav a katát, így automatikusan főállású egyéni vállalkozó lettem 2014szeptemberétől. Végig táppénzt kaptam, így járulékmentes voltam, nem is dolgoztam. A szülés óta kórházban voltunk május végéig, ezért nem intéztem a csedet hamarabb, mert sajnos ez akkor a legkisebb gondnak számított. Egyébként az oepnél nem mondták, hogy már nem igényelhetem utólag.

Egyedül a családi pótlék jár jelenleg.

2015. júl. 10. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam, hogy igényelheted visszamenőleg is.
2015. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt a korábbi kommentelőknek írtam én is. Köszönöm.
2015. júl. 10. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!