Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor jöhet a második baba?

Nikóc@ kérdése:

Mikor jöhet a második baba?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki elítélne a kérdésem kapcsán ne feletsük el hogy magyarországon élünk.

Nos,-november közepéig vagy DYED-en,az lenne a kérdésem hogy hogyan fogjunk hozzá a jogi oldal tekintetében?

Hogy kell időzíteni a bejelentést a munkáltatónak hogy a második baba után is járjon TP.,TGYÁS,GYED.

Ki kell kérnem a fizetés nélküli szabadságomat?-és azalatt kell bejelenteni hogy terhes vagyok vagy elég szimplán a DYED alatt a tudomására adni hogy jön a baba?

Határozatlan idejű munkaszerződésem van...

Ha ebbe a munkaviszonyba belefér a második baba akkor szeretném minnél hamarabb tudni hogy járni fog e ugyan úgy minden mint az első gyermekkel.

Ellenkező esetben tisztában vagyok vele hogy vissza kell mennem dolgozni hogy meglegyen a biztosított jogviszony.


2015. júl. 14. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor jöjjön ha úgy gondolod. Ha az elsőre járt minden akkor a másodikra is fog (persze ha megvolt előtte teljesen a biztosítási időd. A másodiknál az alap a lényeg munka szempontjából. Ha nem mész vissza vagy csak megszakítod a fizu nélküli szabidat kiveszel min 1 hap szabit majd tp, akkor a szerz. szerinti béred lesz a csed, gyed alapja, ill. max ugye 7000/nap. Ha dolgozol legalább 120/180 napot akkor az átlagkereseted lesz az alap (ez akkor lényeges ha van pótlék, prémium, jutalék...) Ill ha volt időközben fizuemelés akkor már maga a fizu nélküli szabi megszakításával is igazodik a bér. A tpre esetleg 1 dolog miatt érdemes figyelni, hogy ha az előző gyerkőcre jó gyedet kaptál, akkor érdemesebb kevés ideig tp-n lenni, hogy a jövőbeni csed, gyed esetén alkalmazni lehessen a kedvezmény szabályt, de ez is csak akkor érdekes ha alapbér +pótlék, jutalék. .. miatt volt magasabb a tgyás, gyed alapja.
2015. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a tpnél elirtam szóval kedvezmènyszabályhoz ne legyél tpn
2015. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.Szép napot!
2015. júl. 14. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszoló vagyok, szóval a második válasz nem ide szólt. Lehet tp-n mivel ott is működik a kedvezményszabály.

De neked kell tudni hogyan jársz jobban, nem ismerem a fizudat.

2015. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!