Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt be lehet jelentkezn...

Gyes alatt be lehet jelentkezni a munkaugyi kozpontba álláskeresesire?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy min 3 hónap kozvetlen egyuttmukodes kell hogy kapjak valamit gyes utan. Januárban 3 gyerkoc de csak szeptemberbe veszik be oviba mert sokan vannak s akkortol kotelezo.
2015. aug. 18. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vesznek be előbb.

Időpontot kérhetsz, hogy közvetlenül a gyes megszűnése után már legyél regisztrálva, de regisztrált munkanélküli csak a gyes lejárta után leszel és így sajnos 3 hónapig semmit nem fogsz kapni!

2015. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor sem kapok semmit ha munkabol mentem gyesre? Sajnos egy honap hijan csak gyes.

Koszonom a valaszt babas forumokon írtak hogy regeljek elobb de ez nekem is hihetetlen volt

2015. aug. 18. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak gyes lejárta után tudsz regisztrálni. Álláskeresési támogatás akkor jár, ha van legalább 1 év munkaviszonyod, de ha nem voltál jogosult tgyásra és gyedre sem, akkor nem leszel erre sem.

Esetleg januárig még találhatsz munkát. Tudom nehéz elhelyezni a gyereket, de ilyenkor a munka a legcélszerűbb.

2015. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem tudjátok véletlenül a gyet-nél is így van? 3 gyerekkel vagyok itthon, lassan 1 éve melót keresek..
2015. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy év munkaviszonyom osszesen vagy bizonyos idore visszamenoleg?
2015. aug. 18. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Álláskeresővé válást megelőző 3 éven belül van legalább 365 nap munkaviszonya. Mikor szűnt meg a munkaviszonyod?


Gyet alatt sem lehet bejelentkezni munkaügyibe. Próbálkozz Aldiban, Lidl-ben, Auchanban, ha van felétek, ott vannak 20-25-30 órás állások is, mert gyet mellett ugye csak heti 30 órát lehet dolgozni. Nekem is 3 gyerkőcöm van, februárban jár le a gyedem. Mostani munkahelyemre is mehetnék vissza részmunkaidőben, de megpályázom az Aldit.

2015. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mennyi az álláskeresési támogatás?

mert ha magasabb, mint a gyes, akkor szüneteltesd a gyest, így kapni fogod az álláskeresésit, ha pedig lesz munkád, az mellé meg kérd meg a gyes folyosítását újból.

2015. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2013 januárban mentem gyesre nem bontottunk szerzodest de a munkahely februarban megszűnt. Sajnos anno is otobálkoztam a lidl stb de mivel én vidékrol járnék be az ottani varosi jelentkezok elveztek felvetelnél elsőbbséget
2015. aug. 19. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:

mindig csak egy segély jár, amíg gyes van, nincs munkanélküli - vagyis álláskeresési, ez tuti. tehát mikor a gyerek betölti a hármat, onnantól kezdve kaphatsz más ellátást/segélyt.

aztán...

ebben nem vagyok jártas, de elvileg egy anyuka azt mondta a játszin, hogy elmehetett betegállományba a második terhességére, mert hogy munkaügyileg a gyerek állásnak számít - pl. egy gyerekre ugye kapsz kb. első 6 hóra CSED-et, aztán 2 évesig GYED-et, és utána minimális GYES van, de sok ember van, aki ezzel a 28eft-tal éhenhal, így ugye úgy korrekt, ha ilyenkor már táppénz jár... és ha ez így működik, akkor bizony mehetsz álláskeresésre is bejelentkezni, főleg, hogy lehet, még munkát is fognak tudni neked ajánlani. sajnos igaz szeptemberig viszont valahogy ki kell húzni. -nekem májusba töltötte a gyerek a kettőt, én visszamentem melózni 4 órába, mert volt hová, és addig mama vigyáoztt a gyerekre - ugye ez a szerencsés, mi így ki tudtunk jönni, és most járunk beszokni a bölcsibe. így lehet csak áthidalni a bölcsiidőszak előtt, hogy valaki vigyáz a gyerekre - és mondjuk a te esetedben valami alkalmi melót vállalsz pl.

2015. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!