Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor járok a legjobban? Aki...

Mikor járok a legjobban? Aki ért hozzá, kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

17 hetes terhes vagyok. Úgy néz ki, hogy hamarosan befejezem a munkámat a baba miatt.

Az elmúlt két évben a keresetem:

2014.

Jan 155 ezer bruttó

Febr, Márc, Ápr, Máj, Jún 160ezer bruttó

Munkaviszonyom megszűnt 06.30.-án. Ezután munkanélküli voltam.

2014.09.01- 10.27-ig másik helyen dolgoztam. bruttóm 118 volt.

2014. Novemberétől pedig 180 a bruttóm, határozatlan szerződéssel.

Kérdésem lenne:

Fogok kapni gyedet? És mennyit, mennyi ideig, és utána gyest?

Ha most elmegyek táppénzre a fizetésem hány százalékát fogom kapni?

A táppénz beleszámít a gyed összegébe vagy a 180 bruttót veszik alapul? Tehát veszíthetek valamit ha elmegyek táppénzre? Elnézést a sok kérdésért, csak nem akarok rossz döntést hozni.



2015. aug. 27. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jol tudom, akkor gyedet is és gyest is fogsz kapni(gyes alanyi jogon jár)

Gyedet is fogsz kapni 2 évig,mert megvan a szülés előtti 2 évben az előirt munkaviszonyod.

Ha jóvőre szülsz, akkor rosszul jársz a tappénzzel, mert a szülés előtti év átlagkeresete a gyed alapja, és a táppénz nyilván ezt csökkenteni fogja.

2015. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy megtalálod a jogszabályokat erre vonatkozóan, és még talán kalkulátort is. Googlie a barátod!
2015. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bella169 ***** válasza:

Táppénz nem lehet alapja a gyednek. Ilyenkor a táppénz elötti időt nézik.


Járni fog a CSED 168 napig, utànna a GYED a gyerek 2 éve koràig,majd még egy év GYES.


Viszont ha azelött elmész táppénzre, hogy a jelenlegi munkahelyeden meglenne az egy év akkor nem 60% hanem csak 50% táppénz fog járni.

2015. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Január végi, Február eleji baba lesz, ha minden igaz.

Tehát akkor nem gond, ha elmegyek táppénzre, az nem fogja csökkenteni a gyed összegét? Csak amíg nem születik meg a baba addig kapom a fizetésem 50-60 %-át. Ha veszélyeztetett vagyok akkor is ennyi a táppénz?

2015. aug. 28. 08:33
 5/5 Bella169 ***** válasza:

Igen.

Minden kismamát 9-es kóddal (veszélyeztetett terhes) vesznek táppénzre.

Ha dolgozol idén november annyadikáig amíg meglesz az egy év munkaviszony akkor 60% a táppénz. Ha nem akkor csak 50%.

És nem nem csökkenti se a CSEDet sem a GYEDet a táppénz, mert ellátásnak nem lehet másik ellátás az alapja.

A CSED is és a GYED is 70% lesz majd. Annyi hogy a CSED pár ezer forinttal több lesz, mivel abból csak SZJA-t vonnak, míg a GYEDből SZJA-t és nyugdíjjárulékot is.

2015. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!