Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyedből nem élek meg, és...

Ha gyedből nem élek meg, és ezért nem látom értelmét olyan m. helynek ahol szintén ennyi a fizetés, akkor miért mosolyognak ki gúnnyal?

Figyelt kérdés

lassan hatalmas a rezsitartozásom, kb nincstelen szinten élek, persze a gyermeknek van enni, ruhája, stb.(egyedülálló helyzet)és mindezt gyed, plusz csp-ból.


nemsokára csak gyesre leszek már jogosult.(amivel nem is számolok)


igyekszem olyan helyekre jelentkezni, ahol a munkaidő legalább félig igazodik a bölcsinyitvatartáshoz(pl reggel be tudom vinni a gyereket)és többet fizet bejárási költséggel is terhelve, mint amennyiből most sínylődöm.


ezt magyaráztam egy többműszakban dolgozó, "jól" kereső ffi ismerősömnek, akivel mindig megbeszéljük mit hogy lenne jó az életben, stb

és kifejtettem, hogy pl felvennének x helyre dolgozni, de sajnos pont annyi a fizetés minusz bejárási költség(ez utóbbi muszáj, mert messze van a bölcsitől és ugye időre kell beérni)mint amennyiből most élek az "éhhalál" küszöbén. és így nem vállalhatom el.

erre jött egy kinéző, lenéző gúnymosoly, és nem szólt semmit, meg hümmögés, szóval ami nagyban hasonlít ahhoz, am összefoglalja a véleményt azokról, akik inkább segélyen vannak, mint dolgoznának..

de szóval akkor nem érti a tökfejével miről papoltam eddig..?vagy?


2015. szept. 8. 15:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azt nem érti, hogy ha a gyed-ből nem éltek meg, akkor gyesből hogy fogtok. Mert a fizetésed nyilván több lenne, mint a gyes. Még ha nem is jöttök ki, kevesebb tartozás gyűlik össze, mintha nem dolgoznál.


Egyébként a gyes jár fizetés mellett is, szóval fizetés+csp+gyes.

2015. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
azért mosolygott mert ha azt a melot se vállalod el átmenetileg akkor a gyes összege még annál is kevesebb lesz,akkor meg még ennyit se tudsz megadni a gyerekednek.
2015. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos, ez a te hibád!

Miért gondolkodni nem tudó, érzéketlen tuskóval osztod meg gondod?

2015. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

azt én értem, hogy a gyes összege is kevesebb, én csak arról írtam, hogy gyedösszegű fizetéses állást nem tudok elvállalni, és ezért keresek másikat.

ezzel én nem azt mondtam, hogy nem akarnék dolgozni.

a gyes az én esetemben annyiban hasonló a gyedhez, hogy most is kilakoltatás, küzmű szolgáltatás felfüggesztés előtt állok, szal ha gyedösszegért fogok a kjövőben is dolgozni, aláírhatom a saját végrendeletem.

3. válaszadó, nem gondoltam, hogy ennyire pofonegyszerű gondolatmenetet is lenne, aki nem tud követni.

2015. szept. 8. 15:31
 5/27 anonim ***** válasza:
Szerintem el kell vállalni, ami van, és mellette kell keresni jobbat. Mert a gyedösszegű állás is több, mint a gyes magában.
2015. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

párod? szülők? akárki?

ha nincs párod akkor gyt?

kisebb lakásba költözés?

2015. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
egy nagyon jó módszert ajánlok: ne oszd meg másokkal hogy mennyi a fizetésed, mennyiből élsz, mik a költségeid, stb. senkire sem tartozik, max a családodra.
2015. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
én értelek,de ha lejár a gyed,és csak a gyest kapod mert nem vállaltad el a melot,mennyiben lesz jobb??vállald el,kapod mellé a gyest,és közben tudsz más,jobb munkát keresni.vagy te sem értesz engem?
2015. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

A teóriagyártás helyett miért nem képzed magad, hogy kapósabb munkaerő legyél?

Például nyelvet a netről is tudsz, ingyen tanulni. Tonnaszám vannak fent segédanyagok, videók, stb.


Mekkora összegű volt az a GYED, amit kevesellsz?

2015. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem teljesen értem... ha a gyerek elmúlt egy éves - gondolom, elmúlt, mivel bölcsibe adnád, meg már hamarosan csak GYES-re leszel jogosult -, akkor a GYED mellett simán dolgozhatsz úgy, hogy kapod a fizudat és a GYED-et. Pont ez a lényege a GYED extrának. És 2xGYEDösszeg > 1xGYEDösszeg, vagy nem?

Emellett kérj gyerektartást a gyerek apjától.

2015. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!