Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi és hogyan jár nekem? Míg...

Mi és hogyan jár nekem? Míg nem sikerül a kistesó csak gyest fogok kapni? Ha sikerül a tesó, mi a módja a táppénznek? Táppénz mellett jár a gyes?

Figyelt kérdés
Fiam október közepén tölti a két évet.Jelenleg gyeden vagyok vele.Tervezzük a kistesót,de még nem sikerült, remélem hamarosan fog.mielőtt megszületett volna a fiam,veszélyeztetett terhesként szinte a terhességem elejétől táppénzen voltam.mivel hamarosan betölti nem tudom jár e a gyesen kívül valami és ha igen mi és ha csak a gyes,akkor azt már most igényelnem kéne,hogy időben megkapjam?Azt sem tudom,ha sikerül a tesó hogyan mehetek táppénzre.határozatlan idejű szerződésem van,és biztosan veszélyeztetett terhes leszek,mert az előzőeknél is volt gond,nem a munkakör volt veszélyes.
2015. szept. 14. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell a gyes-t most , előre igényelned. Kapsz róla papírt, h lejár és egy nyomtatványt kell kitöltened.

Ha terhes leszel a kicsivel, akkor írasd ki magad táppénzre, így a nagy után a gyes és a kicsi után a táppénz egyszerre jár.

2015. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó köszi! De akkor ugye most amíg nem sikerül csak gyes van?Ha sikerül,kell nyilván majd jeleznem munkahelyen,jól tudom,hogy egy napra papíron vissza kell mennem dolgozni,ahhoz,hogy táppénzre jöhessek?A szabikat esetleg nem tudom kivenni most vagy nem érdemes,majd ha annak idején újra dolgozok előtte kell kivennem?
2015. szept. 14. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én kicsit ellentmondok az első válaszolónak, ha nem baj :)


gyes igénylésénél is 30 nap az elbírálás. ha akkor igényeled amikor kiértesítenek, hogy lejárt a gyed (október végén fogod megkapni) és akkor igényeled a gyest akkor decemberben fogsz legközelebb ellátást kapni. ha szeretnéd, hogy folyamatos legyen akkor most kéne igényelni, és persze azt a dátumot írod majd be amikor a gyed lejár.


az sem igaz, hogy egyszerűen igényelheted majd a tp-t ha terhes leszel. csak akkor mehetsz táppénzre megint ha visszamész dolgozni. legalábbis papíron. akár szabival is tudsz trükközni, de ha nem mész vissza akkor nem mehetsz táppénzre. az orvos legkorábban akkor írhat ki amikor már van szívhang, ezt is kalkuláld be.


és igen, gyes és csp jár a gyerek 2 éves kora után, 3 éves koráig

2015. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Addig csak a gyes van, ha terhes leszel, jöhet mellé a táppénz is. Jól tudod, legalább 1 napra meg kell szakítanod a fizetés nélkül szabit, és kivenni szabadságot, majd utána táppénz. Most ne vedd ki a szabadságod, mert azzal megszakítod a fizetés nélküli szabadságod, és onnantól kezdve akár el is küldhetnek, meg akkor újra kérned kell hogy megint fizetés nélkülire mész stb.
2015. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
aha.oké köszi,nagyon sokat segítettetek.
2015. szept. 14. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!