Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha van egy 6 és van egy 2...

Ha van egy 6 és van egy 2 órás állásom (minimálbéres mindkettő) akkor mi lesz a csed, gyed alapja?

Figyelt kérdés

tehát rendes 8 órás minimálbérnek számít, mint ha egy munkahelyen dolgoznám le a 8 órát?

és ki lesz ilyen esetben a kifizető?



2015. szept. 17. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem lesz egyben. Minden jogviszonyban külön kell számolni.
2015. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mindkettőből megvan a 180 napod szüléstől visszafelé nézve?

mindkettő biztosítási jogviszony marad szülés napján is?

mindkét munkahelyed kifizetőhely...?

2015. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második: 365 nap kell szülést megelőzően,nem 180.

Legalább 4 éve már.

Külön fogják nézni,nem együtt a kettőt.

2015. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

persze, a 2 órás állásom elég rég megvan, azelőtt 8 órában dolgoztam, majd nemrég jött hozzá a 6órás állásom. még csak tervben a kistesó, szóval biztos meg lesz a 180 nap, meg 365 is... :)


csak nem tudom, hogy így annyi lesz-e a gyedem mint ha egy 8 órás állásom lenne? mert annyit dolgozom, annyit keresek, csak ugye 2 helyen

2015. szept. 20. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as nem a jogosultség miatt kérdeztem, hanem az összeg számításának módja miatt és ahhoz egybefüggő 180 napőot fognak nézni elsősorban..
2015. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!