Csak gyest kaphatok?

Figyelt kérdés
Ez év szeptemberében szűnt meg a munkaviszonyom. Jelenleg gyesen vagyok ami májusban jár le. A második babámat júniusra várom. Milyen ellátást kapok?

2015. okt. 27. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos csak GYES-re leszel jogosult.
2015. okt. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lévén, hogy a többihez fennálló munkaviszony kell, ami szeptember óta nincs.
2015. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a szülést megelőző 2 évben megvan egyébként a 365 nap munkaviszonyod (neked meglesz), és egyébként jár álláskeresési járadék (legjobb esetben 3 hónapig) akkor a csináld úgy, hogy bejelentkezel a munkanélkülibe kéred a járadék megállapítását úgy, hogy a csed igénylésekor azt kapod, tehát mondjuk június 5-re vagy kiírva, akkor a csedet kéred 28 nappal előbb vagyis kéred a csedet kb május 9-től, előtte meg mondjuk áprilistól kéred a járadékot (persze erre az időre a gyesről le kell mondj, de hát valamit valamiért). Így ugyan nem kapsz olyan jó csedet, gyedet mint most (feltételezem nem minimálbérért dolgoztál), de még így is jobban jársz, mintha csak 3 évig gyest kapnál.

Szóval a lényeg, áprilisban jelentkezz a munkanélkülibe (gyest lemondod), kéred a járadék folyósítását, majd május kb 9-től igényled a csedet. Ill. a csed után szintén ugyanez a játsza, hogy kaphass gyedet (bár ott most nem számoltam, hogy az igénylés előtti 2 évben meglesz-e a 365 napot, de ezt te is ki tudod számolni, ha tudod a pontos napokat) Gyors fejszámolással már necces lesz, de lehet hogy beleférsz.

2015. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gáz 7 hónapos terhesen álláskeresésire jelentkezni?
2015. okt. 27. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as írja jól. Csed járhat, ha elmész álláskeresésire, pl. április közepétől. Majd májusban megigényled a csedet 28 nappal előbb álláskeresésiről (gyest valóban mond le). Gyed tényleg neccesebb, de nézzük: 2014 június-2016 június között kell lenni 365 biztosított napnak. 2015 szeptemberében szűnt meg a munkaviszonyod, tehát 2014 június-2015 szeptember között megvan a 365 biztosított nap, tehát gyed is járhat, ha úgy teszel, ahogy az előző írta.

Ciki, nem ciki bejelentkezni 7 hónapos terhesen? Kit érdekel! Még mindig jobb minimálbér után kapni csedet és gyedet, mint csak gyest.

2015. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem én, de egyáltalán szóba állnak velem? Egyébként 2008 óta folyamatos munkaviszonyom van, vagyis volt szeptemberig.
2015. okt. 27. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Már miért nem foglalkoznának veled?

Ha lejár a gyesed egyébként is jelentkeztél volna nem? Vagy csak úgy lógtál volna a szülésig a levegőben?

2015. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!