Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikorra várhatom a családit...

Mikorra várhatom a családit meg az anyaságit? Ma igényeltem meg

Figyelt kérdés
2015. nov. 16. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyasági 1 héten belül, a családi pár hónap.
2015. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyaságit legkésőbb 1 hét múlva. A családit viszont egy bő hónap múlva.
2015. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

De gondolom ha hónapokat kell vàrni a csp-re visszamenőleg is megkapom? Én eleve szülés után másfél hónappal tudtam beadni ezeket és úgy hallottam hogy a csp-t visszamenőleg csak 2 hónapra fizetik ki ez igaz?

2015. nov. 16. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:
1,5 hónap múlva kaptam a családit, az anyaságira 2 hónapot kellett várnom (úgy kellett megsürgetnem) . Igen, egyben küldték a csp-t.
2015. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Alapesetben az anyaságit max. 2 héten belül, attól függ számlára v. postai úton kérted.

Családi pótlék elbírálása 30 nap, max. 30 napon belül megkapod. Ha felszólítanak hiánypótlásra, akkor onnantól kezdve újból indul a 30 nap.

Tehát anyaságit már jövőhéten megkaphatod, családit dec. 16-ig kell kiutalják. Bár attól is függ, hogy hogyan igényelted. Személyesen, postai úton v. elektronikusan?

Ha postai úton, akkor a beérkezéstől számítva 30 nap.

Igen, 2 hónapra visszamenőleg fizetik. Mikor szültél ? A családi pótlékot szeptember hónaptól tudod igényelni.

2015. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Október 2-án szűltem, és személyesen adtam be a papirokat
2015. nov. 16. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Én okt. 7-én szültem, és már megkaptam mindkettőt. Az anyaságit igénylés után kb. másfél héttel, a csp-t néggyel.
2015. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor októbertől kapod majd meg a családi pótlékot. Megkapsz mindent, ahogy kell. December 16-ig meg kell kapnod az októberi és novemberi családi pótlékot. Mindig utólag utalnak, a decemberi családit már neked is rendesen kell január elején kapni (állítólag a januári csp december végén jön majd, tehát januárban nem lesz utalás, ne lepődj meg).

Anyaságit jövőhéten, max. dec. 3-ig meg kell kapni.

Ha nem kapod meg, telefonálj v. menj be, mert lehet, hogy hiányzik egy papír v. valami.

2015. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy pénteki napon intéztem el személyesen múlt hónapban, egy kedd reggel kaptam számlára másfél hét múlva, mind a kettőt pedig az ügyintéző azt mondta hogy ha abban a hónapban nem kapom meg akkor majd ebben mind a kettőt. De a max 30 nap nagyon nem volt kihasználva.
2015. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 30 nap nagyon sokmindentől függ. Én 3-szor szültem, a családinál mindig kivárták a 30 napot. Nem mindegy, mennyi kérvényt kell feldolgozniuk. 500-at v. 100-at? Mennyi ember van rá? Ugye ők is emberek.
2015. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!