Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van akkor ha 1 honap kéne...

Mi van akkor ha 1 honap kéne ahoz hogy meglegyen az egy éves munkaviszonyom de csak 11 honap van táppénzel együtt? Nem kapok gyedet?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

2 éven belül kell365 napnak lennie,úgysincs meg?

Ha nincs meg akkor valóban nem kapsz. Talàn a méltànyossàgi gyedet lehetne megpróbàlni.

2015. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem kapsz.

Ha minimális az egy főre jutótok, akkor próbálkozhatsz a méltányosságival.

2015. nov. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nincs 4 orásba voltam akkor még ki kell huznom terhesen egy honapot.És ugy menni táppénzre majd csed és gyed...de én maszeknál vagyok eladó ettől függetlenül ugyan ugy igényelhetem a csedet? hogy működik?
2015. nov. 17. 07:26
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Hát eladóként bőven dolgozhatsz terhesség alatt, ha nincs gond.
2015. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, de sötétke vagy...nem minden eladó egy plázában ül egész nap egy butikban és unatkozik. Egy élelmiszerbolti eladó pl. zsákokat, dobozokat emel, létra tetejére mászik, toronymagasra megpakolt raklapokat vonszol, kirakatüveget mos le, egész nap talpon van, árut vezs át, azt ő hordja be a raktárba, majd ő teszi ki a polcokra, takarít, stb.
2015. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"Egy élelmiszerbolti eladó pl. zsákokat, dobozokat emel, létra tetejére mászik,..."


Vagy nem. Rengeteg helyen erre külön raktáros és külön árufeltöltő van. Az egy évbe a táppénz is beleszámít és a szülés napjától visszafelé vizsgálják az utolsó 2 évet. Pl.: ha 2016. márciusában szülsz, akkor 2014. márciusától nézik, hogy megvan-e a 365 napod.


Kérdező!

Maszek, nem maszek... a kutyát nem érdekli. A lényeg, hogy be légy jelentve, s lehetőleg a valós béreddel!

2015. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

"akkor még ki kell huznom terhesen egy honapot"


Most nem értelek.

Meglenne a 365 nap biztosítási jogviszonyod szülésig, vagy nem? Mert azt írtad a kérdésben, hogy táppénzzel együtt 11 hónap. Utána meg hogy terhesen kell még 1 hónapot kihúznod.

A csed jogosultság szempontjából teljesen mindegy, hogy dolgozol-e, vagy táppénzen vagy.


Mióta van munkaviszonyod? Mi a szülés várható időpontja?

2015. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
6-os, erről beszélek, h lehet ilyen is, olyan is egy eladói munka. Ezért nem kéne rögtön rávágni, h ha eladó vagy,akkor tuti dolgozhatsz még terhesen is. Jézusom, ennyi ésszel létezni...
2015. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezt én sem értem. Ha már terhes vagy, és szülésig nem lesz meg az egy év munkaviszonyod, akkor azon már nem lehet változtatni. Mert attól, hogy egy hónappal tovább dolgozol, még a szülés időpontja nem tolódik ki egy hónappal. :)
2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én se értem :) hogy gondolod, 10hónapig leszel terhes? mert a kérdésedben azt írod, hogy tp-vel együtt 11 hónapod lesz meg!


egyébként ha 4órásra vagy bejelentve akkor számold ki pontosan mennyi lenne a gyeded egyáltalán, mert m biztos, hogy több a gyesnél.

2015. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!