Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok jelenleg de...

Gyesen vagyok jelenleg de visszamennék dolgozni (egyéni vállalkozó vagyok). A gyermek fél éves korától elmehet a nagymama gyesre? Régebben lehetett, de most 1éves kort olvastam.

Figyelt kérdés

2015. nov. 21. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

nem mehet, régen se mehetett. a gyermek 1 éves korától mehet, de a szülő is dolgozhat a kicsi 1 éves korától gyed/gyes mellett.

apa mehet el gyedre/gyesre a csed idő lejárta után, de 1 éves koráig nem lehet mellette kereső tevékenységet folytatni.

egyébként ha egyéni vállalkozó vagy, miért nem gyeden vagy? nem lett meg az 1 éved?

2015. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Masszőr vállalkozásom volt, és terhesség miatt megszüntettem.... Most mennék vissza. A nagyobbik fiam most 6 éves vele fél éves korában elmehetett vele gyesre édesanyám.... Azért "kell" ilyenkor visszaadni mert nincs bevételem de a járulékokat ami 50.000 ugyanúgy fizetnem kell...
2015. nov. 21. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

jajj, neked nagyon nagyon rossz könyvelőd van :(

ev-ként is elmehettél volna tp-re, kaptad volna a pénzt és nem is kellett volna fizetned a járulékokat, ráadásul ugye minimálbér után kaptad volna a gyedet :(

szerintem keress egy jó könyvelőt, mert még most se lenne késő, de nem tudom hogyan. ha megvan a 2 évben 1 éved, akkor megszakíthatod a gyest, újraindíthatod a vállalkozásod és mehetsz gyedre. tényleg tedd meg, mert nem mindegy, hogy fele annyit kapsz, és a nagyi is annyit fog kapni, te pedig még 1,5 évig kaphatnál havi 70E körüli összeget adókedvezménnyel.

ráadásul ha gyed mellől visszamész majd, akkor a járulékaid is sokkal kevesebbek lesznek, echo támogatást is kaphatsz.

járj utána ennek! sok sikert :)

2015. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban válts könyvelőt! CSED, GYED, GYES mellett nem kell fizetni a KATA díját (gondolom, az lenne az 50000 Ft), csak akkor, ha dolgozol a vállakozásodban a gyerek egy éves kora után - előtte vagy dolgozol, vagy CSED/GYED/GYES-en vagy. Jogosult lennél CSED-re is és GYED-re is, ha megvan az egy éved. Én is KATÁ-s ev. vagyok, nem kellett megszüntetnem a vállalkozást, csak szüneteltetni, és minden hónapban be kell adnom egy nyomtatványt az ügyfélkapun keresztül, hogy arra a hónapra mentesülök a KATA fizetés alól, mivel GYED-en vagyok.
2015. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
így van, ahogy az utolsó is írja, csak annyit tennék hozzá, hogy csedre már nem vagy jogosult, hisz ha jól értem akkor fél év körüli a pici, így lecsúsztál róla :(
2015. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4-es is írta, nem meg kell szüntetni, csak szüneteltetni kell a vállalkozást. De sima ev-ként (ha nem KATA-s vagy), akkor is ez lenne csak a teendő és máris nem kell járulékot fizetni. És kaphatnál csedet, gyedet. Ha még nincs fél éves a picid akkor gyorsan még megigényelheted a csedet, hiszen visszamenőleg 6 hónapig meg lehet. És ha 1 éves kora után munkába állsz akkor is több lehetőséged lehet és azért a + gyed szerintem sosem jönne rosszul.

És ahogy előttem is írták, válassz egy normális könyvelőt aki ért is hozzá, vagy próbáld te beleásni magad legalább felületesen mik a lehetőségeid.

2015. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!