Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Végleg elveszik a gyes ha...

Végleg elveszik a gyes ha vissza megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisfiam 11 hónapos. A sors úgy hozta, hogy vissza kell mennem dolgozni nem tudom kivárni az 1éves korát.A kezdetektől fogva gyest kapok utána.Azt tudom, hogy le kell mondani,ha dolgozok, de ha betöltötte az 1évet újra igényelhetem, vagy végleg lemondhatok az ellátásról?


Köszönöm szépen a segítséget!


2015. nov. 22. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Szia, nem kell, jár a gyerek 3 éves koráig, akkor is, ha mellette dolgozol!!!
2015. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

gyes mellet max heti 30órát dolgozhatsz !

vagy otthon korlátlanul

2015. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

bocs az a gyet :-)

mindig keverem a kettőt

2015. nov. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tényleg? :)

Akkor is jár ha a gyerek nem töltötte be az egy èvet?

2015. nov. 22. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:

a gyet 3 vagy több gyereket nevelő családok igényelhetik


hmm szerintem próbáld meg valahogy azt az egy hónapot még elcsúsztatni h ne keljen lemondani és újra igényelni

2015. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 éves kor előtt nem működik a kettő együtt,11 hónapos a babád 30 napos átfutási idővel szokás számolni szóval azzal a kérvénnyel ahol a gyest lemondod kb rakhatod is mellé a megigényléshez a kérvényt. 1 éves kor után újra kapod ha kéred és korlátlan lehet melózni mellette. (mondjuk én a helyedbe nem kérném 1 éves korától a gyest hanem inkább apa igényelje meg január 1-től a gyedet rá (hiába előbb tölti csak a január 1től való igénylésekre nem lesz a 60 napos korlát) persze apa ettől független dolgozhat mert 1 éves kor után lehet.Gyedet a gyerek 2 éves koráig kapja majd utána vagy te vagy az apa megigényli a gyest. Ezt azért járd körbe mert nem mind1,hogy havi kb 26000 gyes vagy fizetés függő,de havi akár maximum 108000 gyed.
2015. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon szépen köszönöm!

Én is így gondoltam, hogy egyúttal igényelem is a gyest 1èvet korától. Az apa részéről azért nem mehet a dolog, mert szètváltak az útjaink,ezért is kell dolgoznom.

Azt esetleg nem tudod véletlenül, hogy lemondó nyilatkozatot kell vinnem magammal???

Köszönöm szépen!

Nagyon sokat segítettél!

2015. nov. 22. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Célszerű vinni magaddal,de ha nem viszed az se baj mert amúgy a lemondó nyilatkozat annyi,hogy egy papírra leírod az adataidat és azt,hogy ekkortól szeretnéd lemondani a gyest aztán esetleg indokolhatod is,szóval helybe is megtudod írni pikk pakk. Tehát formanyomtatványt erre nem találsz sehol :) Én postán küldöm el nekik.
2015. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Èrtem!

Nagyon szépen köszönöm!!!

:)

2015. nov. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!