Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Én most 33hetes terhes vagyok,...

D.Betty kérdése:

Én most 33hetes terhes vagyok,24 hetesen elkezdtem dolgozni egy cégnél, de a doktornő most táppénzre vett mert vizes volt a lábam, a munkaadóm november végével megszüntette a munkaviszonyomat, most ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Semmit, próbaidő alatt bármikor megszüntetheti a munkaviszonyt indok nélkül. Bár úgy tudom míg táppénzen van valaki addig nem teheti meg, de próbaidőre lehet, hogy ez nem vonatkozik.
2015. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál . Ha 2 hónapot akkor 2 hónapig lehetsz táppénzen.

Hogy mit csinálj.. Sajnos nem tudom :(

2015. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

"Bár úgy tudom míg táppénzen van valaki addig nem teheti meg"


De, megteheti. Régen valóban volt ilyen tiltás, de már egy ideje feloldották. Kb. akkor, amikor eltörölték a passzív táppénzt is.


Kérdező!

Sok mindent nem tehetsz. Mennyit dolgoztál idáig? Hány napod van a szülés várható idejét megelőző két évtől kezdődően?

Ha már csak kevés kéne az 1 évhez és jogosult vagy álláskeresésire, akkor azzal lehet trükközni.

2015. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már csak kevés kéne az 1 évhez és jogosult vagy álláskeresésire, akkor azzal lehet trükközni."


Ezt jól megmondtam. Ha esetleg nincs 1 éve, úgyse jogosult álláskeresésire...

2015. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt munkáddal összefüggő ok, csak a terhesség, munkaügyi bíróság, egyéni bánásmód hatóság.

Hiába vagy próbaidő alatt, kizárólag a terhesség nem lehet oka az elbocsátásnak, a bíróság visszaállítja a jogviszonyt, mert bár indoklás nélkül elküldhet, de az esélyegyenlőségre való előírásokat nem sérthetik meg, márpedig itt ez történt.

Az ebh oldalára kb két hete került fel pont egy ilyen esetleírás, vissza kellett venni a kismamát, plusz az ebh meg is büntette a céget 300ezerre.

2015. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

itt az oldal:

[link]

2015. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Még szerencse hogy a magyar jogrendszer nem precedens alapú.

Egyébként se illik a kérdezőre, hisz már félidősnél idősebb terhes volt, amikor felvették, így elég merész arra hivatkozni, hogy a (régóta tudott) terhessége miatt küldték el próbaidő alatt.

2015. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. senki nem állította, hogy precedensjog van itthon.

2. mivel ezzel foglalkozom, nem ezzel az egy esettel találkoztam. Minden próbaidős várandóst, aki bíróságra ment, visszahelyeztek, ez azért jelent meg, mert ő emellett az EBH-hoz is fordult, és ez az egyik büntetés, hogy ők nyilvánosságra hozzák.

3. Hiába vették fel terhesen, senkit nem fog érdekelni, ugyanis a táppénz sem lehet indok. Sem betegség, sem terhesség nem lehet oka a felmondásnak próbaidő alatt.

Szóval kérdező, bátran menj a bíróságra.

2015. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó azt azért ne felejtsük el hogy minden eset egyedi, és nem biztos hogy ugyanazok a feltételek fennállnak, mint a kérdéses ügyben. Pl anem mindegy mikor derült ki a terhesség ( a kérdezőnél már eleve látható volt a terhesség mikor elkezdett dolgozni, tehát eleve itt nem lehet ráhúzni a cégre hogy nem egyenlő módon választotta ki a dolgozót) a kérdéses ügyben munkaerő kölcsönző cégről van szó, sokkal könnyebb rájuk húzni egy nem megfelelő elbocsájtást, mert nem csak 1 munkakörről lehet szó..... meg még ezer különbség lehet, DE azt is számba kell vennie a kérdezőnek ha pert fontolgat, hogy ha veszít neki kell a költségeket fizetnie. Szóval ha nem biztos a végkimenetelben.....

Az is fontos hogy a munkaviszony megszűntetése és a tpre vétel milyen dátumokban történt. Mert a kérdező most azt írja most vették tpre, a munkaviszonyát pedig nov végén szűntették meg. Na meg persze a legfontosabb hogy mi volt a munkaszerződésében.

Szóval kérdező neked kell tisztában lenni sok mindennel, hogy hova merre érdemes indulni. Mi éri meg ill. Melyik esetben mennyi juttatást kapnál (pl az 1 évhez fontos e a hátralévő idő, mennyi volt a béred stb.)

Sajna az eseted nem egy egyszerű kérdés.

2015. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!